Gyõr, 2019. április 13. A gyõri Anne Mette Hansen (j) a nõi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntõjének 2. fordulójában játszott Gyõri Audi ETO KC - Odense Handbold mérkõzésen a gyõri Audi Arénában 2019. április 13-án. MTI/Krizsán Csaba

Nemcsakfoci: Bejutott a BL négyes döntőjébe a Győri Audi ETO KC, kettős vereséggel búcsúzott a Fradi

A Ferencváros női kézilabdacsapatának esélye sem volt a továbbjutásra a Rosztov otthonában, Ambros Martín gárdája végül tizenegy góllal győzött. A győriek már az első játékrészben hatalmas lépést tettek a Final Four felé, végül könnyedén múlták felül a dánokat.
Nyikes Zoltán 2019. április 13., szombat 19:55
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. április 13., szombat 19:55

Kettős vereséggel búcsúzott a Ferencváros a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, mivel a párharc szombati visszavágóján 33-22-re kikapott az orosz Rosztov-Don otthonában.

Az FTC múlt vasárnap 29-26-ra veszítette el a párharc első mérkőzését Érden. A magyar csapat az egymást követő negyedik évben esett ki kettős vereséggel a BL negyeddöntőjében.

A magyar csapatból a holland Danick Snelder és a montenegrói Djurdjina Malovic hiányzott sérülés miatt. A hazaiaknál visszatérhetett a 2016-os olimpia és a decemberi Európa-bajnokság legjobb játékosának is megválasztott Anna Vjahirjeva, az olimpiai és világbajnok beállót, Maja Petrovát viszont már a meccs elején le kellett cserélni térdfájdalmak miatt. Kovacsics Anikó irányításával jól kezdtek a vendégek, de a holland Lois Abbingh vezérletével hamarosan fordított a Rosztov.

A világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes balátlövő hatodik góljával a 23. percben már három találat volt a házigazdák előnye, amely a szünetig tovább nőtt, mert támadásban és védekezésben is sokkal jobban teljesítettek ellenfelüknél. Az FTC szinte minden lövőhelyzetét elrontotta, az első félidő utolsó 11 percében egyetlen alkalommal sem talált a hálóba, és a védekezése, illetve kapusteljesítménye sem volt kellően hatékony, így már a szünet előtt eldőlt a meccs.

A második felvonás elején Kovacsics combizomhúzódás miatt kivált a játékból, amelynek a képe nem változott, az oroszok továbbra is nagy fölényben voltak, és tovább növelték előnyüket. Mindkét oldalon pályára léptek a cserejátékosok, a Rosztovnak egy 4-0-s és egy 5-0-s sorozata is volt, így a Ferencváros súlyos vereséggel búcsúzott a BL-től. A Rosztov-Don legeredményesebb játékosa Abbingh volt hét góllal. A május 11-én és 12-én sorra kerülő budapesti négyes döntő sorsolását kedden, 18 órától rendezik a magyar fővárosban.

Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó

Rosztov-Don (orosz) - FTC-Rail Cargo Hungaria 33-22 (15-9)

a Ferencváros gólszerzői: Háfra 7, Kovacsics, Tóth N., Klujber, Lukács 3-3, Schatzl 2, Klivinyi 1
továbbjutott: a Rosztov-Don kettős győzelemmel, 62-48-as összesítéssel

A magyar csapatból ezúttal csak Fodor Csenge hiányzott sérülés miatt. Gyors, bátor, pontos játékkal kezdte a meccset a vendégcsapat, amely többször is vezetett az első félidő során. A holland irányító, Cornelia Nycke Groot beállása után, a 17. perctől a győriek produkáltak egy ugyanolyan 10-1-es sorozatot, amilyennek a dániai első meccs második félidejében elszenvedői voltak, így a szünetben már 18-10 volt az állás.

A hazaiak támadásban és védekezésben is sokkal pontosabbnak, hatékonyabbnak bizonyultak, ezért fordulhatott elő, hogy ellenfelük több mint tíz percig nem talált be. A második felvonást egy 4-0-s szériával kezdte az ETO, a vendégeknél a létszámfölényes támadójáték sem vezetett eredményre, ezért Jan Pytlick 19 perccel a vége előtt az utolsó időkérési lehetőségét is kihasználta.

A meccs háromnegyedénél beállt a győriek norvég jobbátlövője, Nora Mörk, akinek a térde tavaly február elején sérült meg súlyosan, azóta két operációra volt szüksége, és csak most térhetett vissza a pályára, ezt végül két góllal tette még emlékezetesebbé. A 44. perc után némileg csökkentette a különbséget a vendégcsapat, amely 17 labdaeladással nehezítette meg saját dolgát, így nem kerülhette el a súlyos vereséget.

Az Odense legeredményesebb játékosa Nadia Offendal volt öt góllal. A május 11-én és 12-én sorra kerülő budapesti négyes döntő sorsolását kedden, 18 órától rendezik a magyar fővárosban.

Győri Audi ETO KC-Odense Handbold (dán) 33-21 (18-10)

a Győr gólszerzői: Amorim 7, Pintea 4, Oftedal, Hansen, Kristiansen, Bódi 3-3, Brattset, Mörk, Tomori, Groot 2-2, Knedliková, Görbicz 1-1
Továbbjutott: a Győr kettős győzelemmel, 62-49-es összesítéssel

Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)