BL: A City lemosta a Realt és döntős - videó

A Bajnokok Ligája második elődöntőjének visszavágóján a Manchester City 4-0-ra legyőzte a Real Madridot és 5-1-es összesítéssel döntős.
Csakfoci.hu 2023. május 17., szerda 22:50
Szerző: Csakfoci.hu 2023. május 17., szerda 22:50

Nagyon erőteljesen kezdett a City. A 14. percben Grealish adott középre, Haaland 4 méterről fejelhetett, Courtois óriási bravúrral védett. A 21. percben ismét a norvég fejelt közelről, a belga kapus, ha lehet, még nagyobbat védett.

A 23. percben már a ő sem tudta megmenteni a Realt a góltól: Bernardo Silva üresen kapta a labdát, majd 10 méterről kilőtte a bal sarkot.

A Real a 35. percben veszélyeztetett először, Kroos távoli bombája a lécen csattant.

Két perccel később már kettővel vezetett a City: Gündogan lövését még blokkolták a védők, Bernardo Silva azonban 10 méterről a kapuba fejelt.

Az első félidőben a City lemosta a pályáról madridiakat.

A második félidőt jobban kezdte a Real. Az 51. percben Alaba 30 méteres szabadrúgását paskolta fölé Ederson. A vendégek többször eljutottak ugyan  a hazai kapuig, de helyzetet nem tudtak kidolgozni. A City kiválóan menedzselte a mérkőzést és egy pillanatig sem forgott veszélyben a továbbjutása.

A 73. percben Haaland harmadszor is nagy helyzetbe került, nyolc méterről lőtt, Courtois azonban lábbal védett. A 76. percben minden eldőlt: De Bruyne beadásába Militao ugrott bele és a testéről a kapuba vágódott a labda.

A hajrában a csereként beállt Ceballos lőtt 9 méterről, Edersonnak kellett védenie. A hosszabbításban Foden ugratta ki Álvarezt, aki 7 méterről a jobb alsóba gurított, kialakítva ezzel a 4-0-s végeredményt.

A Manchester City – Inter döntőt június 10-én rendezik Isztambulban.

BL, elődöntő, visszavágó:

Manchester City - Real Madrid 4-0 (Bernardo Silva 13., 37., Militao-öngól 76., Álvarez 91.), továbbjutott a City 5-1-es összesítéssel

Manchester City: Ederson - Walker, Dias, Akanji - Stones, Rodri - Bernardo Silva, De Bruyne (Foden 84.), Gündogan (Mahrez 71.), Grealish - Haaland (Álvarez 89.)

Real Madrid: Courtois - Carvajal (Lucas Vazquez 80.), Militao, Alaba, Camavinga (Tchouameni 80.) - Valverde, Kroos (Asensio 70.), Modric (Rüdiger 63.) - Rodrygo (Ceballos 80.), Benzema, Vinícius

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.