Belgiumban komoly csalódást okozott a Wales elleni 3-1-es vereség és az Eb-búcsú, az indulatok pedig nem csillapodnak.
Több belgiumi lapértesülés szerint a szövetség megszabadulna az alulteljesítő szövetségi kapitánytól, azonban Wilmots szerződése a 2018-as világbajnokság végéig él, azonnali menesztése pedig egymillió euróba kerülne, a Belga Labdarúgó Szövetség (KBVB) ezt nem akarja kifizetni.
A csapat nagy része Marc Wilmots mögött áll, Courtois a kivétel. A szurkolók viszont a kapitány menesztését követlik, a Humo magazin kampányt is indított ezért. A "FreeWilmots" nevű kezdeményezés célja összegyűjteni egymillió eurót, és ennek átadása után Wilmots távozhatna, aki egyébként nem akar lemondani.
Egyelőre nem áll jól a gyűjtés, ha a teljes összeget nem sikerül összeszedni, a Belga Hajléktalanok Kupája kapja az összegyűlt pénzt.
Átigazolások
Légiósok
Topligás csapatok vinnék a magyar támadót
Az AS szerint a Bundesliga, a Serie A és a Premier League csapatai is figyelik Kovács Bendegúzt, emellett pedig a Red Bull-projekt is szeretné megszerezni.
ETO FC
NB II-ben a tehetség
A kooperációs együttműködés értelmében a mostani NB I-es szezonban bemutatkozó ETO-középpályás, Tollár Imre is az NB II-es Szentlőrincnél fejlődhet tovább. (eto.hu)
Légiósok
Megvan Szánthó új csapata
Mint ismert, a nyáron távozott a Vasastól Szánthó Regő, akivel kapcsolatban csütörtök este végre eldőlt, hol folytatja pályafutását: a szlovák élvonalban szereplő MSK Zilina jelentette be.