Éppen ezért fontos, hogyan rendezzük be, milyen színek dominálnak, és persze időről időre belénk bújik a kisördög, hogy egy picit frissítsünk az enteriőrön. Ebben a cikkben hozunk neked egy tippet, hogyan teheted meg mindezt, ráadásul környezettudatosan!
Ne végy újat, ha nem muszáj!
Számtalan tippet és tanácsot olvashatsz az Otthonok & Megoldások tippek rovatában, ahol többek között olyan fontos információkat tudhatsz meg, mint azt, hogy a megunt laminált bútorodat nem feltétlenül kell eladnod, kidobnod, elajándékoznod, ha már unod, és szeretnéd lecserélni.
Ugyan a korunkat olyannyira átható fogyasztói társadalom szelleme azt sugalmazza, hogy mindig mindenből végy újat, használd a ki Black Friday akciókat, élj a soha vissza nem térő, kihagyhatatlan ajánlatokkal, és boldog leszel.
Ehhez képest viszont akkor lehet felhőtlen az örömöd, ha igyekszel minél kisebb ökológiai lábnyomot hagyni a Földön, amibe viszont az is beletartozik, hogy nem veszel újat csak a vásárlás vagy csak az esztétikum kedvéért, hanem inkább fogod magad, és felújítod a régi, ámbár használható bútorodat!
Hogyan állj neki?
Minden anyag más és más eljárási módokat kíván, így mi most kifejezetten a laminált bútorokra térünk ki, amely gyakorlatilag nem más, mint egy farost lap műanyag burkolatba öltöztetve.
Elsőként fontos, hogy az esetleges hibákat javítótapasz segítségével kijavítsd. Bár nem fog szép látványt nyújtani, mivel festék kerül majd rá, ezért ne is izgasd magad miatta.
Ha megszáradt a javítás, akkor máris jöhet az alapozás, amit először egy kis csiszolás, majd portalanítás követ, és kenheted is az alapozófestéket. Nem szabad kihagyni egyik fázist sem, mert enélkül az eredmény nem lesz sem szép, sem tartós.
Ha megszáradt az alapozó, akkor tudod felkenni a kívánt színt. Az első réteg felvitele után mindenképpen várd meg, hogyan mutat szárazon a felújított bútor, de a festéket ne tedd el messzire, mert a legtöbb esetben egy második réteg is szükséges lesz. Az első réteget turbózhatod tapadást segítő anyaggal, amelyet bármely festékszaküzletben megtalálsz, de a második rétegnél ilyenre már egyáltalán nem lesz szükség.
Itt azonban még nincs vége a teendőidnek, hiszen egy lezáróréteg felvitelével tudod valóban tartóssá tenni a munkádat.
Mire befejezed a munkálatokat, látni fogod, hogy egy teljesen új bútort kaptál anélkül, hogy fel kellett volna áldozni a lelkedet a fogyasztói társadalom oltárán.
Fő a körültekintés!
Ha kellőképp tájékozódsz, akár úgy is, hogy az Otthonok & Megoldások tippjeit elolvasod, akkor látni fogod, hogy mekkora változtatásokat tudsz eszközölni az otthonodban, minimális anyagi ráfordítás árán!