Nemcsakfoci: Visszavonul az egyik legismertebb magyar sportoló

A júniusi, kölni Bajnokok Ligája Final Four után visszavonul az aktív játéktól Nagy László, a Telekom Veszprém 38 éves, 209-szeres magyar válogatott kézilabdázója - mindezt a klub pénteki sajtótájékoztatóján jelentették be.
Dudás Gábor 2019. május 10., péntek 10:34
A júniusi, kölni Bajnokok Ligája Final Four után visszavonul az aktív játéktól Nagy László, a Telekom Veszprém 38 éves, 209-szeres magyar válogatott kézilabdázója - mindezt a klub pénteki sajtótájékoztatóján jelentették be.
Szerző: Dudás Gábor 2019. május 10., péntek 10:34
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Nagy László a klub pénteki sajtótájékoztatóján, könnyek között jelentette be visszavonulását. A 38 éves klasszis huszonkét év aktív kézilabda után döntött úgy, hogy befejezi profi pályafutását, és a jövőben a Magyar Kézilabda Szövetség alelnöke, illetve a Veszprém sportigazgatója lesz egyben.

- Más feladatok előtt állok - fogalmazott Nagy.

A 208 centiméter magas, székesfehérvári születésű Nagy László Szegeden lett NB I-es és közismert kézilabdázó, majd 2000-ben leigazolta a Barcelona, ahol 12 éven át játszott, ezt követően, 2012-ben tért haza és lett a Veszprém játékosa. Kétszer nyert Bajnokok Ligáját (2005, 2011), egyszer pedig EHF-kupát (2003) a katalánokkal, de ötszörös magyar és négyszeres spanyol bajnoknak is mondhatja magát.

A 209-szeres válogatott Nagy kétszer (2004-ben és 2012-ben) olimpiai 4., egyszer pedig világbajnoki 6. volt a magyar nemzeti csapattal. Négyszer volt az év magyar kézilabdázója (2009, 2013, 2015, 2016).

A sajtótájékoztató itt megtekinthető:

Átigazolások
Szeged
Jobbvédőt igazoltak
Dragan Cubra Szegeden folytatja pályafutását. A szerb és magyar állampolgársággal is rendelkező jobboldali szélsővédő korábban a Ferencváros NB III-as csapatában 63 alkalommal lépett pályára.
Budafok
Érkezők
Újabb négy játékos folytatja pályafutását a Budafok csapatánál: Horgosi Donát hosszabbított, rajta kívül Vankó Imre, Nagy-Kolozsvári Dániel és Kispál Tamás is csatlakozott a Lázok János vezette csapathoz.
Fradi
Peretz nem jön
A Ferencváros egykori kiszemeltje, 31 éves Dor Peretz új szerződést kötött klubjával, a Maccabi Tel-Avivval. A középpályás iránt a Dinamo Zágráb, a CSZKA Szófia és az FTC is tett ajánlatot korábban. (ulloi129.hu)  
Tovább az összes átigazoláshoz