Nemcsakfoci: Sztárhokist szerződtetett a Fehérvár

A kanadai Scott Timmins a következő idényben a Fehérvár AV19 jégkorongozója lesz. A 29 éves center megszerzését szerdán jelentette be a székesfehérvári egyesület.
Csakfoci Admin 2019. április 10., szerda 19:15
A kanadai Scott Timmins a következő idényben a Fehérvár AV19 jégkorongozója lesz. A 29 éves center megszerzését szerdán jelentette be a székesfehérvári egyesület.
Szerző: Csakfoci Admin 2019. április 10., szerda 19:15
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A klub honlapja kiemelte: a csatár a Florida Panthers színeiben 24 mérkőzést játszott az észak-amerikai ligában (NHL), míg hat szezonon keresztül az ugyancsak tengerentúli AHL-ben szerepelt, ahol 345 találkozón 150 pontig jutott. Európai pályafutását a német bajnokságban kezdte a Straubing Tigersnél, Székesfehérvárra pedig a Dornbirn Bulldogsból érkezik, amely a fehérváriakhoz hasonlóan az osztrák jégkorongligában (EBEL) szerepel.

Timmins a klub honlapjának elmondta: úgy érezte, új kihívásokra van szüksége. A fehérváriak részéről Hannu Järvenpää vezetőedzővel, illetve Szélig Viktor szakmai igazgatóval beszélt, és az egyeztetések során végig az volt az érzése, hogy nagyon szeretnék ők a csapatukban tudni.

A fehérváriak a legutóbbi idényben a hatodik helyen végeztek az alapszakaszban, így a középszakaszban a felsőházban szerepeltek, majd a negyeddöntőben búcsúztak. A Dornbirn a kilencedik helyen zárta az alapszakaszt, a középszakasz alsó házában viszont utolsó lett.

A Fehérvár AV19 kedden jelentette be, hogy szerződést hosszabbított Sárpátki Tamással. A válogatott tagjaként az április végén rajtoló nurszultani divízió I/A világbajnokságra készülő 24 éves támadó a következő két idényben is a székesfehérváriak játékosa lesz. (MTI)

Átigazolások
ZTE
Az új edző
A Sportingnál és a Sahtar Donyecknél is megfordult Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője.
DVTK
Vallejo távozott
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és Alexander Vallejo.    
Sepsi
Keita érkezett
Az elefántcsontparti Aboubakar Keita Sepsiszentgyörgyön folytatja pályafutását. A 28 éves védekező középpályás 1+1 évre kötelezte el magát. Korábban a DVTK, a Nyíregyháza és az Újpest játékosa is volt.
Tovább az összes átigazoláshoz