Nemcsakfoci: Súlyosan megsérült a Fradi és a válogatott világklasszisa

Megsérült és várhatóan 3-4 hónapig nem játszhat magyar férfi vízilabda-válogatott világklasszis csapatkapitánya, a ferencvárosi Varga Dénes.
Dudás Gábor 2020. június 8., hétfő 15:55
Megsérült és várhatóan 3-4 hónapig nem játszhat magyar férfi vízilabda-válogatott világklasszis csapatkapitánya, a ferencvárosi Varga Dénes.
Szerző: Dudás Gábor 2020. június 8., hétfő 15:55

Vári Attila, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke a waterpolo.hu-n számolt be Varga Dénes súlyos sérüléséről.

- A magyar férfi vízilabda-válogatott öthetes összetartáson vett részt a Császár Uszodában, melynek utolsó két hetére csatlakoztak az FTC játékosai. Sajnálattal közöljük, hogy az egyik edzésnapon Varga Dénes súlyos térdsérülést szenvedett, aminek következtében meg kellett műteni a nemzeti együttes csapatkapitányát. A sérülés várhatóan nem veszélyezteti az eredményes 2021-es olimpiai szereplését. A szövetség nevében kívánok mielőbbi gyógyulást Duminak!

Madaras Norbert, az FTC vízilabda-szakosztályának elnöke ezt fűzte hozzá a történtekhez:

- Sajnáljuk a történteket...Varga Dénes sikeres műtéten esett át és előreláthatóan 3-4 hónap múlva már teljes értékű edzésmunkát végezhet. Az biztos, hogy a nyári Magyar Kupán még nem számíthatunk csapatkapitányunkra, akit biztosítottunk támogatásunkról. Az FTC mindent megtesz annak érdekében, hogy klasszisunk minél hamarabb egészséges legyen és a csapat rendelkezésére álljon.

A szövetség, az FTC és Varga Dénes a továbbiakban a játékos teljes és maradéktalan felépülésére koncentrál, így nem kíván nyilatkozni a témában - olvasható a portálon.

Átigazolások
FTC
Kiszemelt
A Markaj News értesülései szerint az FTC érdeklődést mutat a 19 éves Tufail Shinwari iránt. A háromszoros pakisztáni válogatott támadó középpályás jelenleg a Karachi United futballistája.
Légiósok
Yaakobishvili Antal
Elképzelhető, hogy Yaakobishvili Antal a következő szezonban is a Tenerifénél marad, ugyanakkor az sem kizárt, hogy a Girona visszarendeli, és értékesíti őt a spanyol első- vagy másodosztályba. (NSO)
DVSC/MLSZ
Kemenes Szabolcs érkezik
A Csakfoci értesülései szerint Kemenes Szabolcs távozik az U19-es válogatott éléről és Debrecenben lesz utánpótlás-sportigazgató.
Tovább az összes átigazoláshoz