Nemcsakfoci: Nyert a Győr, és a csoport élére állt a kézi BL-ben

A címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként 31-26-ra legyőzte a szlovén Krim Mercator Ljubljana csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája szombati játéknapján, ezzel biztosította, hogy csoportelsőként jut tovább a középdöntőbe.
Csakfoci Admin 2019. november 2., szombat 19:41
Szerző: Csakfoci Admin 2019. november 2., szombat 19:41

A két csapat huszadik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a győrieknek három döntetlen mellett ez volt a 17. győzelmük. A hazaiak keretéből ezúttal a norvég Veronica Kristiansen és honfitársa, Kari Aalvik Grimsbö hiányzott.

A brazil Eduarda Amorim vezérletével remekül kezdett az ETO, még nyolc perc sem telt el, amikor már öt góllal vezetett. Ezt követően azonban ritkán látható hullámvölgybe kerültek a győriek, minden lövésüket elrontották, és a védekezésük sem működött hatékonyan. Több mint 13 percig nem talált be az ETO, ezt kihasználva a szlovénok fordítottak (8-9), ettől még lelkesebbé váltak, és a szünetben meglepetésre döntetlen volt az állás.

A második félidőben a norvég Stine Oftedal góljaival újra a hazaiaknál volt az előny, a francia Amandine Leynaud egyre jobban védett, így a hajrában már nem forgott veszélyben csapatuk sikere.

A mezőny legeredményesebb játékosa Oftedal volt hét góllal, a cseh Jana Knedliková ötször talált be. A győriek egy hét múlva a svéd IK Sävehof otthonában lépnek pályára a BL csoportkörében. (MTI)