Fotó: MTI/Krizsán Csaba

Nemcsakfoci: Megvan a Veszprém 30. Magyar Kupa-győzelme férfi kézilabdában

A Telekom Veszprém megvédte címét a férfi kézilabda Magyar Kupában, miután 35-32-re legyőzte a bajnok Szegedet a vasárnapi döntőben, a győri négyes döntő második játéknapján.
Csakfoci.hu 2023. április 9., vasárnap 21:12
Szerző: Csakfoci.hu 2023. április 9., vasárnap 21:12

A Bajnokok Ligája rájátszásának első fordulójából a Veszprém kettős győzelemmel, 74-56-os gólkülönbséggel jutott tovább a Szegeddel szemben. A csongrádiak a márciusi mérkőzésekhez képest jobban védekeztek és nagyobb akarással kézilabdáztak a mostani találkozó elején, és bár Rodrigo Corrales bravúros védéseket mutatott be a kupacímvédő bakonyiak kapujában, Borut Mackovsek góljaival tartotta a lépést a bajnok Szeged (6-6).

Ezt követően - ellenfele hibáit kihasználva - másfél percen belül háromszor talált be a Veszprém, ezért Juan Carlos Pastor szegedi vezetőedző időt kért. A túloldalon a 23. percben jött az első időkérés, mivel a Szeged lendületbe került és egyenlített (12-12). Mivel a labdaszerzések, illetve a kapott gólok után mindkét csapat előnyben részesítette a gyors játékot, élvezetes volt a meccs, amelynek első félideje 17-15-ös veszprémi vezetéssel zárult.

A szünet után egyenlített a bajnoki címvédő, amelyben Mackovsek továbbra is remekelt. A színvonalas rangadón csak a 41. percig volt szoros az állás, utána lerohanásból szerzett gólokkal ellépett a címvédő (26-22). Egyre több volt a játékmegszakítás, a vitatkozás egy-egy kemény párharc, vagy megkérdőjelezhető játékvezetői ítélet után. Pastor időt kért, majd kapust cserélt, de csapata nem bírt a továbbra is jól védekező bakonyiakkal, akik növelték a különbséget (29-23) és már az utolsó tíz perc előtt eldöntötték a finálét.

Rodrigo Corrales 12 védéssel járult hozzá a sikerhez, a túloldalon Mirko Alilovic hét, Mikler Roland öt védéssel zárt. A két csapat 187. egymás elleni tétmérkőzésén a Veszprém 52 vereség és hét döntetlen mellett 128. alkalommal győzött. Következő találkozójuk jövő szombaton lesz Szegeden, a bajnokság alapszakaszában.

A veszprémiek 39. alkalommal játszottak döntőt a hazai kupasorozatban, a hétszeres győztes Szegednek pedig ez volt a 22. fináléja. (MTI)

Férfi kézilabda Magyar Kupa, döntő:

Telekom Veszprém - OTP Bank-Pick Szeged 35-32 (17-15)

Gólszerzők: Lauge 10, Marguc 6, Nilsson 5, Remili 4, el-Dera, Pechmalbec 3-3, Strlek 2, Sipos, Ligetvári 1-1, illetve Mackovsek 8, Bodó 5, Garciandía, Bombac 4-4, Rosta, Blonz 3-3, Frimmel 2, Bánhidi, Radivojevic, Gaber 1-1

Lövések/gólok: 52/35, illetve 52/32

Gólok hétméteresből: 4/3, illetve 6/4

Kiállítások: 6, illetve 6 perc