Nemcsakfoci: Megvan a bajnok - hazai pályán ütötték ki a kosárbajnokság esélyesét

Az alapszakaszgyőztes Szolnok hazai pályán 74-53-ra kikapott a címvédő Szombathelytől szerdán a férfi kosárlabda NB I döntőjének ötödik, utolsó mérkőzésén, ezzel a Falco 3-2-re megnyerte a párharcot, és begyűjtötte fennállása harmadik aranyérmét.
Privacsek András 2021. május 26., szerda 21:49
Szerző: Privacsek András 2021. május 26., szerda 21:49

Az ötödik, mindent eldöntő csatát 10-5-tel kezdte a Falco, csakhogy a hazaiak Angelo Warner vezérletével egy 14-0-s rohammal fordítottak. A folytatásban egyik fél sem tudott meglépni ellenfelétől, percekig 22-22 állt az eredményjelzőn, a nagyszünetben 29-29 volt az állás.

Fordulás után a válogatott Benke Szilárd és a mérkőzés legjobbjává előlépő Váradi Benedek révén 26-13-as negyeddel rukkolt elő a vasi csapat. A zárószakaszban 18 pontra nőtt a különbség, ezzel gyakorlatilag eldőlt a meccs és az aranyérem sorsa is.

A Magyar Kupában aranyérmes Szombathely 2008 és 2019 után harmadszor hódította el a bajnoki serleget. (MTI)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)