Nemcsakfoci: Megkezdte a felkészülést a világligára a magyar vízilabda-válogatott – itt a keret

Intenzív felkészülés vár a magyar férfi vízilabda-válogatottra, amely június 18-tól Belgrádban szerepel a világliga nyolcas döntőjében, a torna győztese elsőként indulási jogot nyer a jövő évi olimpiára.
Csakfoci Admin 2019. június 3., hétfő 13:43
Intenzív felkészülés vár a magyar férfi vízilabda-válogatottra, amely június 18-tól Belgrádban szerepel a világliga nyolcas döntőjében, a torna győztese elsőként indulási jogot nyer a jövő évi olimpiára.
Szerző: Csakfoci Admin 2019. június 3., hétfő 13:43
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Märcz Tamás szövetségi kapitány a szokásoktól eltérően 27 játékosnak küldött meghívót, ugyanakkor hétfőn, a Hajós Uszodában még "csak" 17-nek vezényelhetett tréninget, ugyanis tízen a Ferencvárossal a Bajnokok Ligája hannoveri nyolcas döntőjében lesznek érdekeltek a héten.

"Mondhatni célirányosan kezdtük el a munkát, hiszen a mai nap folyamán még játszunk a Ferencvárossal egy edzőmérkőzést, elősegítve ezzel a Bajnokok Ligája szereplését. Rendkívül dinamikus és hosszú hét lesz a mostani, ugyanis ezúttal nincs idő egy hosszabb rávezetésre a világliga előtt. Vasárnap már a japánokkal játszunk felkészülési mérkőzést" - fogalmazott a szakember.

Märcz Tamás kijelentette, minden játékosnak van esélye arra, hogy valamelyik világversenyen - azaz a világligában vagy a júliusi kvangdzsui világbajnokságon - a nemzeti csapat tagja legyen.

A szokottnál bővebb keretről a tréner elmondta, tavalyi tapasztalatai alapján döntöttek úgy, hogy egy jóval nagyobb létszámú társasággal dolgoznak, így akár több világeseményre is jobban ki lehet hegyezni a formát, s a válogatott teljesítménye kiegyensúlyozottabb lehet. (MTI)

A férfi válogatott nyári kerete

Kapusok: Bisztritsányi Dávid (UVSE), Kardos Gergely (Szolnok), Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC)

Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Szolnok), Bátori Bence (Szolnok), Bedő Krisztián (Miskolc), Dőry Farkas (Debrecen), Erdélyi Balázs (OSC), Gór-Nagy Miklós (FTC), Gyárfás Tamás (Eger), Hárai Balázs (OSC), Jansik Dávid (Szolnok), Jansik Szilárd (FTC), Kállay Márk (FTC), Kovács Gergő (OSC), Mezei Tamás (FTC), Manhercz Krisztián (OSC), Nagy Ádám (Miskolc), Német Toni (FTC), Pásztor Mátyás (BVSC), Pohl Zoltán (FTC), Sedlmayer Tamás (FTC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Várnai Kristóf (BVSC), Zalánki Gergő (Szolnok)

Átigazolások
Fradi
Peretz nem jön
A Ferencváros egykori kiszemeltje, 31 éves Dor Peretz új szerződést kötött klubjával, a Maccabi Tel-Avivval. A középpályás iránt a Dinamo Zágráb, a CSZKA Szófia és az FTC is tett ajánlatot korábban. (ulloi129.hu)  
Szentlőrinc
Gyurján Ajkán
Szerződése lejártával távozott a Szentlőrinc kapusa, Gyurján Márton, és az előttünk álló szezont a szintén Merkantil Bank Liga NB II-es FC Ajka gárdájánál kezdi meg. (szentlorincse.hu)  
Vasas / Mezőkövesd
Kölcsöncsatár
A több játéklehetőség reményében a Vasas 20 éves támadója, Mamusits Patrik a következő szezont kölcsönben az NB II-es Mezőkövesdnél tölti. (vasasfc.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz