A magyar női válogatott a budapesti olimpiai kvalifikációs vízilabda Európa-bajnokság negyeddöntőjében 16-3-ra legyőzte Franciaországot, így bejutott az elődöntőbe, ahol csütörtökön a görögöket legyőző spanyol csapat lesz az ellenfele.
Bíró Attila együttese a csütörtöki elődöntőben a világbajnoki ezüstérmes, és az európai csapatok közül egyedüliként már olimpiai induló spanyol gárdával találkozik. A kvalifikációs kontinensviadalon egyetlen tokiói kvóta talál gazdára.
A magyar női vízilabda-válogatott hibátlan teljesítménnyel nyerte meg a csoportját, sorozatban a horvátokat (25-6), a szlovákokat (20-2), az oroszokat (9-8), a görögöket (13-10) és a szerbeket is legyőzte (27-0).
A franciák a B csoportban végeztek a negyedik helyen, öt mérkőzésükből kettőt nyertek meg (a németeket 17-5-re, Izrael 10-6-ra verték), míg Spanyolország (15-6), Hollandia (18-1) és Olaszország (18-6) ellen is kikaptak (MTI)
Női vízilabda Európa-bajnokság, negyeddöntő:
Magyarország - Franciaország 16-3 (5-2, 3-1, 5-0, 3-0)
Átigazolások
Kivásárolták a szerződéséből
Campos
Nuno Campos veszi át a Dinamo București irányítását, és 2028 nyaráig szóló szerződést írt alá a klubbal.
Távozik az Emírségekből
Damir Krznar
Damir Krznar személyes okok miatt elhagyta az emírségekbeli Khor Fakkan együttesét. Az ex-Újpest edző mérlege 3 győzelem, 6 döntetlen és 5 vereség volt.
Barcelona
Yaakobishvili ajánlatai
A finnek ellen a magyar válogatottban debütáló Yaakobishvili Áronért két kölcsönvételi ajánlatot is kaptak a katalánok. Hamarosan eldőlhet a sorsa. (Fabrizio Romano)