Nemcsakfoci: Kikapott a BL-ben és már nem juthat tovább az FTC női kézilabdacsapata

A Ferencváros 27-24-re kikapott a román CSM Bucuresti otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének negyedik fordulójában, pénteken, így már biztosan nem juthat tovább a negyeddöntőbe.
Csakfoci Admin 2020. február 21., péntek 19:27
A Ferencváros 27-24-re kikapott a román CSM Bucuresti otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének negyedik fordulójában, pénteken, így már biztosan nem juthat tovább a negyeddöntőbe.
Szerző: Csakfoci Admin 2020. február 21., péntek 19:27
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Jól kezdett a vendégcsapat, amely Lukács Viktória és a világbajnok holland Danick Snelder pontos lövéseinek köszönhetően egy góllal vezetett a meccs negyedénél. A folytatásban a játékvezetők támogatását élvező bukarestieknek volt egy 4-1-es sorozatuk, és bár a Ferencváros nagy küzdelemben egyenlített, a szünetben már három találattal vezetett a gyorsabban és hatékonyabban kézilabdázó román csapat.

A közepes színvonalú második félidőben egyre többet hibáztak a vendégek, így nem volt esélyük az újbóli egyenlítésre, pedig a CSM Bucuresti sem játszott jól. Bíró Blanka védéseinek köszönhetően tartotta magát az FTC, azonban a támadásai a hajrában sem voltak pontosak, így három góllal kikapott, és a további eredményektől függetlenül eldőlt, hogy nem juthat tovább a negyeddöntőbe.

A két csapat hatodik alkalommal találkozott, egy magyar siker mellett a román együttes ötödször győzött.

A mezőny legeredményesebb játékosa Cristina Neagu volt nyolc góllal, Dragana Cvijic hétszer volt eredményes. A vendégeknél Lukács Viktória nyolc lövésből hét gólt szerzett, ugyanakkor Szucsánszki Zita 7/2-es, Klujber Katrin 8/3-as, Háfra Noémi 8/2-es, Kovacsics Anikó pedig 7/3-as mutatóval zárt.

A címvédő - és már biztosan negyeddöntős - Győri Audi ETO KC vasárnap a hozzá hasonlóan veretlen francia Brest Bretagne vendége lesz, a Ferencváros pedig jövő vasárnap a dán Esbjerg csapatát fogadja a BL középdöntőjében. (MTI)

Eredmény, középdöntő, 4. forduló, 1. csoport:

CSM Bucuresti (román) - FTC-Rail Cargo Hungaria 27-24 (16-13)

Átigazolások
Haladás
Hosszabbítás
Simon Ádámmal hosszabbított a Haladás. A klub vezetőedzője további 3 évre írt alá a zöld-fehéreknél.
Ex-Fradi
Blazic hazaigazolt
Miha Blazic a szlovén élvonalbeli NK Maribor játékosa lett.
Szeged
Jobbvédőt igazoltak
Dragan Cubra Szegeden folytatja pályafutását. A szerb és magyar állampolgársággal is rendelkező jobboldali szélsővédő korábban a Ferencváros NB III-as csapatában 63 alkalommal lépett pályára.
Tovább az összes átigazoláshoz