Nemcsakfoci: Két komoly hiányzója is lesz az Eb-n a kézilabda-válogatottnak - itt a keret

Bodó Richárd és Lékai Máté sem került be a jövő héten kezdődő olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon szereplő magyar férfi kézilabda-válogatott keretébe.
Dudás Gábor 2020. január 5., vasárnap 16:55
Bodó Richárd és Lékai Máté sem került be a jövő héten kezdődő olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokságon szereplő magyar férfi kézilabda-válogatott keretébe.
Szerző: Dudás Gábor 2020. január 5., vasárnap 16:55
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Mindketten sérülés miatt fognak hiányozni a csapatból; Bodónak a vállával, Lékainak a térdével voltak problémák, egyikük sem jött rendbe a keretszűkítésig.

- Reménykedtünk, hogy akár Bodó Richárd válla, akár Lékai Máté térde rendbe jön, esetleg mindketten felépülnek az Eb-rajtig, de sajnos az állapotuk nem engedi meg, hogy akárcsak közel teljes értékű munkát végezzenek, így nem tarthatnak velünk a kontinensviadalra. Természetesen nagyon sajnáljuk, hogy így kellett döntenünk, hiszen két meghatározó, klasszis játékosról van szó, azonban tovább kell lépnünk a hiányukon, és nélkülük is megteszünk mindent az Európa-bajnokságon - nyilatkozta Gulyás István szövetségi kapitány.

A magyar kézilabda-válogatott az Európa-bajnokság malmői csoportjában jövő szombaton Oroszországgal, január 13-án az olimpiai és világbajnok Dániával, 15-én pedig Izlanddal találkozik. Az első két helyezett jut a középdöntőbe. A magyar válogatott három felkészülési meccset játszott az Eb előtt: ebből kettőt nyert meg, az utolsón 31-22-re kikapott attól a cseh csapattól, amelyiket szombaton még legyőzte. (az MTI híre alapján)

A magyar férfi kézilabda-válogatott Eb-kerete:

Kapusok: Andó Arián (Balatonfüred), Székely Márton (Veszprém), Mikler Roland (Szeged)

Jobbszélsők: Fekete Bálint (Liberbank Cuenca, spanyol), Hornyák Péter (Tatabánya), Tóth Ádám (Budakalász)

Jobbátlövők: Balogh Zsolt (Tatabánya), Bartók Donát (klub nélküli), Máthé Dominik (Balatonfüred)

Irányítók: Győri Mátyás (Tatabánya), Ubornyák Dávid (Gyöngyös)

Beállók: Bánhidi Bence (Szeged), Rosta Miklós (Szeged), Sipos Adrián (Tatabánya)

Balátlövők: Ligetvári Patrik (Logrono La Rioja, spanyol), Nagy Bence (Ferencváros), Szita Zoltán (Orlen Wisla Plock, lengyel)

Balszélsők: Bóka Bendegúz (Balatonfüred)

Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
DVSC
2 kapus érkezett
A DVSC szerződtette Tuska Bálintot és Póser Dánielt.
Ex-Loki
Youga csapatot keres
Amos Youga a francia UNFP FC táborában készül. A korábbi DVSC-középpályás egyike az olyan szerződés nélküli profinak, akik edzőmeccseken bizonyíthatnak a megfigyelőknek, hogy klubot találjanak.
Tovább az összes átigazoláshoz