Hosszú Katinka két aranyérmet nyert szombaton az úszó Mare Nostrum sorozat befejező, harmadik állomásának nyitónapján Barcelonában.
A kétnapos nagymedencés viadal honlapjának beszámolója szerint a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú először 400 méter vegyesen diadalmaskodott 4:32.52-vel, ami a világ idei legjobbja, majd nem sokkal később 100 méter pillangón szezonbeli eddigi legjobbját (58.68) közel egy másodperccel megjavítva 57.80 másodperces eredménnyel győzött.
Női 1500 méter gyorson Kapás Boglárka 16:15.18 perccel harmadikként csapott célba, míg Milák Kristóf ezúttal 400 méter gyorson próbálta ki magát és 3:51.10-el az ötödik lett.
A sorozat az elmúlt hétvégén Monte-Carlóban kezdődött, majd a hét közben a franciaországi Canet-en-Roussillon városában folytatódott. (MTI)
Átigazolások
Külföldre mehet a tehetség
Farkas Timót kérői
Portugál (Sporting, Benfica), német (RB Leipzig), olasz, osztrák és holland csapat is kérője lehet a Mészöly Focisuli 15 éves, U-válogatott tehetségének, Farkas Timótnak. (NSO)
Légiósok
Pécsi a kiszemelt
A spanyol AS szerint a Sevilla nyáron kölcsönvenné a Liverpool 21 éves magyar kapusát, Pécsi Ármint. Ehhez a csapat bennmaradására is szükség van.
Sigma Olomouc
Orji légiósnak állt
A cseh Sigma Olomouchoz igazolt az ETO UNI FC korosztályos válogatott támadója, Orji Dávid.