Hosszú Katinka két aranyéremmel folytatta szereplését szombaton a Nizzában zajló nagymedencés nemzetközi úszóviadalon.
A verseny honlapja szerint a háromszoros olimpiai bajnok 1500 méter gyorson (16:27.83 perc) és 400 méter vegyesen (4:38.60 p) diadalmaskodott, emellett 200 méter háton (2:19.87 p) és 200 méter gyorson (2:06.44 p) nyolcadikként zárt.
Török Dominik 200 méter pillangón gyűjtött be egy bronzérmet (2:01.14 p), míg Békési Eszter 200 méter mellen lett negyedik (2:28.12 p).
Ugyancsak harmadik lett Holló Balázs 200 méter vegyesen, 2:02.14-es idővel, míg Holoda Péter 50.34 másodperccel 100 méter gyorson hatodikként végzett. (MTI)
Átigazolások
ZTE
Az új edző
A Sportingnál és a Sahtar Donyecknél is megfordult Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője.
DVTK
Vallejo távozott
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és Alexander Vallejo.
Sepsi
Keita érkezett
Az elefántcsontparti Aboubakar Keita Sepsiszentgyörgyön folytatja pályafutását. A 28 éves védekező középpályás 1+1 évre kötelezte el magát. Korábban a DVTK, a Nyíregyháza és az Újpest játékosa is volt.