Nemcsakfoci: Honosított birkózó nyerte az első magyar aranyat a budapesti Eb-n

A szabadfogásúak 65 kilogrammos kategóriájában szereplő Muszukajev Iszmail aranyérmet nyert kedden a budapesti birkózó Európa-bajnokságon.
Dudás Gábor 2022. március 29., kedd 21:15
Szerző: Dudás Gábor 2022. március 29., kedd 21:15

Az FTC kabardföldi származású sportolója, Muszukajev Iszmail hétfőn az albán színekben versenyző Islam Dudaevet, majd az elődöntőben a lengyel Krzysztof Bienkowskit győzte le technikai tussal. A kedd esti fináléban az olimpiai ezüstérmes, háromszoros világbajnok azeri Haji Aleyevvel találkozott, aki ellen

egészen parádés teljesítménnyel 12-1-es technikai tussal diadalmaskodott.

Muszukajev 2019 óta versenyzik magyar színekben és még abban az évben vb-harmadik lett, majd a tavalyi tokiói olimpián az ötödik helyet szerezte meg. A mostani az első érme Eb-ről, egyúttal az első magyar dobogós hely az idei kontinensviadalon.

A keddi programban még a 97 kilogrammban szereplő Bajcajev Vlagyiszlav is szőnyegre lép, méghozzá a fináléban az azeri Magomedkhan Magomedov ellen. (MTI)