Nemcsakfoci: Elhunyt az olimpiai bronzérmes, Európa-bajnok magyar sportoló

Hosszan tartó betegség után, 90 éves korában kedd hajnalban elhunyt Földessy Ödön olimpiai bronzérmes, Európa-bajnok távolugró - tájékoztatta a család a Magyar Olimpiai Bizottságot.
Nyikes Zoltán 2020. június 9., kedd 16:30
Hosszan tartó betegség után, 90 éves korában kedd hajnalban elhunyt Földessy Ödön olimpiai bronzérmes, Európa-bajnok távolugró - tájékoztatta a család a Magyar Olimpiai Bizottságot.
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. június 9., kedd 16:30
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A kétszeres olimpikon - aki július 1-jén lett volna 91 esztendős - 1948-tól versenyzett újpesti színekben; magasugróból lett távolugró. Az ugrószámok mellett rövidtávfutásban is sikeres tudott lenni: kétszer is tagja volt az Újpest 4x100 méteres országos bajnok csapatának.

Két olimpián vett részt távolugróként: 1952-ben Helsinkiben bronzérmet nyert, 1956-ban Melbourne-ben a 21. helyen végzett. Az 1954-es berni Európa-bajnokságon aranyérmes lett.

Földessy Ödön sportolói pályafutása után elvégezte a rendőrakadémiát és a Testnevelési Főiskolát is. A BRFK Közlekedésrendészeti Osztályán dolgozott, nyugdíjazását követően ezredessé léptették elő. (MTI)

Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
DVSC
2 kapus érkezett
A DVSC szerződtette Tuska Bálintot és Póser Dánielt.
Ex-Loki
Youga csapatot keres
Amos Youga a francia UNFP FC táborában készül. A korábbi DVSC-középpályás egyike az olyan szerződés nélküli profinak, akik edzőmeccseken bizonyíthatnak a megfigyelőknek, hogy klubot találjanak.
Tovább az összes átigazoláshoz