Nemcsakfoci: Elhunyt a Nemzet Sportolója, Székely Éva

Kilencvenkét éves korában elhunyt Székely Éva, olimpiai bajnok úszó, a Nemzet Sportolója.
Csakfoci Admin 2020. február 29., szombat 16:30
Szerző: Csakfoci Admin 2020. február 29., szombat 16:30

Halálhíréről a Magyar Úszó Szövetség tájékoztatta szombaton az MTI-t.

Székely Éva pályafutása csúcsára 1952-ben, a Helsinkiben rendezett ötkarikás játékokon ért fel: a finn fővárosban úgy nyert aranyérmet a 200 méteres mellúszásban, hogy a világon első nőként pillangózta végig a távot. Olimpiai rekorddal győzött, és csaknem három másodperccel előzte meg az ezüstérmes Novák Évát.

Ugyanebben a számban négy év múlva, Melbourne-ben ezüstérmes lett. (MTI)