Nemcsakfoci: Egy korszak véget ér, visszavonul Roger Federer

41 évesen befejezi profi pályafutását a tenisz valaha volt egyik legnagyobb csillaga, Roger Federer, aki jövő héten játszik utoljára versenyszerűen.
Budai László 2022. szeptember 15., csütörtök 15:52
Szerző: Budai László 2022. szeptember 15., csütörtök 15:52

A teniszsport valaha volt egyik legnagyobb alakja, a 20-szoros Grand Slam-győztes Roger Federer az Instagramon közzétett érzelmes búcsúlevelében jelentette be visszavonulását. A svájci klasszis többek között arról ír, hogy az elmúlt három év sérülései, műtétjei, valamint az a tény, hogy már 41 éves ráébresztették arra, hogy itt az idő a befejezéshez.

Federer persze kiemeli, hogy a jövőben is teniszezik majd, csak nem ATP- vagy Grand Slam-versenyeken a szurkolók sokasága előtt. Federer utoljára jövő héten, Londonban a Laver-kupán játszik versenyszerűen.

Minden idők egyik legjobbja köszönetet mond a szurkolóinak, családjának, szponzorainak és nagy vetélytársainak, amiért egy ilyen fantasztikus karrierhez segítették.

Szeretlek, és sosem hagylak el

- üzeni szeretett sportágának a levél utolsó sorában.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Roger Federer (@rogerfederer) által megosztott bejegyzés

Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.