Nemcsakfoci: Babos szettelőnyből, az 1. körben esett ki a Roland Garroson

Babos Tímea szettelőnyről kikapott, így búcsúzott az első fordulóban a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokságon.
Dudás Gábor 2019. május 28., kedd 19:14
Babos Tímea szettelőnyről kikapott, így búcsúzott az első fordulóban a Párizsban zajló francia nyílt teniszbajnokságon.
Szerző: Dudás Gábor 2019. május 28., kedd 19:14

A magyar játékos azok után, hogy szerencsés vesztesként felkerült a selejtezőből a főtáblára, kedden a szabadkártyás ausztrál Priscilla Honnal csapott össze. Bő két hete, a franciaországi Cagnes-Sur-Merben rendezett torna nyolcaddöntőjében Babos nyerte kettejük meccsét 7:6, 7:6-ra. Mostani összecsapásukat is a világranglistán 148., 26 éves soproni játékos kezdte jobban, 3:1-re, majd 5:3-ra ellépett, s az első játszmalabdáját kihasználva, 39 perc elteltével szettelőnybe került.

A folytatásban aztán magára talált a 21 éves rivális (132.), két hozott és egy elnyert adogatójátékkal 3:0-ra vezetett, és előnyét végig megtartva, 34 perc alatt kiegyenlített. A döntő szett is Hon fölényét hozta, 2:1-nél és 4:1-nél is brékelte Babost, 5:1 után pedig kiszerválta a meccset, amely 1 óra 42 percig tartott.

A magyar teniszező eddig csak egyszer, 2016-ban "élte túl" a nyitókört a szezon második, salakpályás Grand Slam-versenyén. (MTI)

Roland Garros, női egyes, 1. forduló (a 64 közé jutásért):

Priscilla Hon (ausztrál) - Babos Tímea 3:6, 6:2, 6:1

Átigazolások
Bartosz Grzelak
Lengyel lehetőség
"Évek óta kapcsolatban állok lengyel klubokkal. Eddig nem lett belőle semmi. A gyökereim miatt az az álmom, hogy egyszer Lengyelországban dolgozzak" - mondta Bartosz Grzelak a TVP Sportsnak.
Újpest
Fehér Csaba az UP élén
A klub korábbi bajnok labdarúgója, Fehér Csaba veheti át az utánpótlás irányítását a lila-fehéreknél.
Videoton
Pető hosszabbított
A Videoton vezetőedzője, Pető Tamás 2028-ig hosszabbította meg szerződését a klubbal.
Tovább az összes átigazoláshoz