Babos Tímea két szettben legyőzte az orosz Marina Melnyikovát az ausztrál nyílt teniszbajnokság Dubajban zajló selejtezőjének első fordulójában, vasárnap.
A viadal honlapja szerint a világranglista 115. helyezettje 76 perces mérkőzésen búcsúztatta Melnyikovát (197.). Babosnak kilenc kettős hibája és három ászszervája volt a találkozón.
A magyar játékos legutóbb szeptember közepén nyert meccset egyesben, azóta sorozatban négyszer veszített. Következő ellenfele a francia Tessah Andrianjafitrimo (254.) lesz.
A főtáblára jutáshoz három mérkőzést kell nyerni.
A férfiaknál Fucsovics Márton és Balázs Attila is a főtáblán kezdi szereplését a február 8-án rajtoló Grand Slam-tornán.
Australian Open, nők, selejtező, 1. forduló:
Babos Tímea (7.)-Marina Melnyikova (orosz) 6:3, 6:3 (MTI)
Átigazolások
Visszavonulás
Márkus Attila
Bejelentette visszavonulását Márkus Attila, a Nyíregyháza, a Mezőkövesd és a Békéscsaba korábbi futballistája.
Légiósok
Szabó Levente
Görögországból, Lengyelországból és az NB I-ből is érdeklődnek a német másodosztályban szereplő Eintracht Braunschweig 26 éves magyar csatára, Szabó Levente iránt. (nso.hu)
Arad
Tordai érkezett
Új kapus leigazolását jelentette be csütörtök délután az UTA: Tordai Árpád egy évre szóló, adott esetben meghosszabbítható megállapodást kötött az élvonalbeli aradi futballcsapattal.