Fotó: MTI
A magyar női kézilabda-válogatott kettős győzelemmel jutott ki az olimpiai kvalifikációs világbajnokságra, mivel 34-28-ra legyőzte Izlandot a selejtező szerdai visszavágóján, Érden.
A magyarok 25-21-re nyerték meg a párharc első mérkőzését, szombaton Hafnarfjördurban.
Ezúttal Vámos Petra nyolc, Klujber Katrin hét, Kuczora Csenge hat góllal járult hozzá a sikerhez.
A november 30. és december 17. között sorra kerülő torna lesz a sportág 26. női világbajnoksága, és a 24., amelyen a magyarok is részt vesznek. A mérkőzéseket Herningben, Koldingban, Oslóban, Trondheimben, Malmőben és Göteborgban rendezik. A világbajnok kijut a jövő nyári párizsi olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak. (MTI)
Átigazolások
ZTE
Nigériai tehetségek nyomában
Többek között a Crystal Palace és a Nottingham Forest mellett a ZTE megfigyelői is ott lesznek a nigériai Lagosban a TSM International Scouting Tournamenten.
Fradi
Romãót nem engedték
Júlio Romão elárulta, szívesen igazolt volna a Botafogóba, de az FTC január közepéig nem akart tárgyalni az eladásáról, mert rajta volt az EL-listán, amin addig nem lehetett változtatni. (Üllői129/Fellipe Perdigão)
Légiósok
Gera Dániel helyzete
A Persepolis játékosa, Gera Dániel elhagyta Iránt, de helyzete csak az országban hirdetett 40 napos gyász után tisztázódhat. A bajnokság a háború miatt szünetel. (Mandiner)