Varga Barnabásék tulaja úgy kiakadt a bíróra, hogy azt a magyar csatár pénztárcája is megérezte

A játékvezetőt okolta a pontvesztésért az AEK első embere, így annak ellenére, hogy a korábban ultimátumba adott három siker nem jött össze, Vargáéknak nem kell fizetniük.
Csakfoci.hu 2026. február 4., szerda 19:35
A játékvezetőt okolta a pontvesztésért az AEK első embere, így annak ellenére, hogy a korábban ultimátumba adott három siker nem jött össze, Vargáéknak nem kell fizetniük.
Szerző: Csakfoci.hu 2026. február 4., szerda 19:35

Megenyhült az AEK Athén tulajdonosa: Varga Barnabás klubjának első embere korábban súlyos, 400 ezer eurós (152 millió forintos) pénzbüntetést helyezett kilátásba az OFI Kréta elleni hazai pályán elszenvedett Görög Kupa-negyeddöntő (0-1) búcsút követően.

Mariosz Iliopulosz a pénzbírság mellett éles kritikákkal is illette játékosait a pályán mutatott gyenge teljesítmény miatt. A szankciók alóli mentesség csak akkor lépett volna érvénybe, ha megnyerik a következő három, nehéznek ígérkező mérkőzésüket.

- A tegnapi eredmény elfogadhatatlan. Sok fontos találkozó következik, és ennek a meccsnek számotokra a legegyszerűbbnek kellett volna lennie. Nyerni kellett volna. Ha nem nyerjük a három következő meccset, a bírságot mindenképp be kell fizetni - mondta korábban Iliopulosz.

A három összecsapást végül nem sikerült hibátlanul abszolválnia az athéni csapatnak: a Panathinaikoszt 4–0-ra, az Aszterasz Tripoliszt pedig 1–0-ra győzték le. Az Olimpiakosz elleni rangadón azonban pontot veszítettek, hiába volt Varga Barnabás fejesgólja, a pireusziak a Danny Makkelie által VAR-vizsgálatot követően könnyű síppal befújt büntetőből a 106. percben egyenlítettek. A történtek után Iliopulosz a holland játékvezető arcába üvöltött, ám minden bizonnyal a lefújás után adott nyilatkozata miatt (pénz)büntetésre számíthat.

A tulajdonos egyébként azért változtatta meg a döntését, mert nem értett egyet a spori döntéseivel, ezért pedig a csapatát sem hibáztatta az Olimpiakosz elleni meccs utolsó perceiben elmaradt győzelemért.

- Nincs büntetés, mert számomra ti már most győztesek vagytok. Gratulálok nektek, és köszönöm szépen. Ne feledjétek: gladiátorok vagyunk, és az utolsó pillanatig harcolunk. Mellettetek állok, és a végén mi kerülünk ki győztesen - idézte a gazzetta.gr a klub első emberének szavait.

A Varga Barnabást is foglalkoztató AEK Athén 19 forduló elteltével - 45 megszerzett ponttal - az első helyen áll a tabellán.

Olvastad már?
132 gól 5 év alatt: Varga Barnabás a világ egyik legjobb góllövője
132 gól 5 év alatt: Varga Barnabás bekerült az IFFHS toplistájára.
Elolvasom
Átigazolások
Szentlőrinc
Kölcsönadás Kaposvárra
A 19 éves támadó, Ambach Arnold fél évre, kölcsönben érkezett Kaposvárra az NB II-es Szentlőrinctől.
Fradi/Tottenham
Keane helyzete
Robbie Keane másik edző kispadmelegítője nem lesz, akkor azonban fontolóra veheti a Tottenham esetleges ajánlatát, ha hosszú távra is őt akarná a londoni klub.
FTC II
19 éves védő érkezett
Griffin Garnett az amerikai negyedik vonalban szereplő Richmond Kickers csapatától érkezik az FTC II-höz, de azon dolgoznak, hogy majd az első csapatnál is számításba tudják venni.
Tovább az összes átigazoláshoz