Fotó: ANP/HH

Válogatott: Sorra térnek vissza a hollandok legjobbjai, extrán erős ellenfél vár majd a mieinkre

A holland válogatott kezdőkapusa és legjobb középpályása is bevethető lesz szombat este, a magyarok elleni NL-meccsen.
Budai László 2024. november 14., csütörtök 8:52
Fotó: ANP/HH
A holland válogatott kezdőkapusa és legjobb középpályása is bevethető lesz szombat este, a magyarok elleni NL-meccsen.
Szerző: Budai László 2024. november 14., csütörtök 8:52

Sorra épülnek fel a holland válogatott meghatározó játékosai a csapat szombati, Magyarország elleni, a csoport második helyének megszerzése szempontjából sorsdöntőnek nevezhető Nemzetek Ligája-mérkőzése előtt. Ellenfelünknél a legtöbb témát Frenkie De Jong állapota szolgáltatta: a Barcelona középpályása két súlyos bokasérülésen van túl, és a katalánok legutóbbi meccsén is le kellett cserélni, igaz, kiderült, hogy ezúttal a sípcsontjával voltak gondok, és azok sem súlyosak. A 27 éves játékos szerdán megerősítette, hogy bevethető lesz a mieink ellen.

Igen, tudok majd játszani. Ugyan még nem épültem fel teljesen, de van még hátra néhány nap. Még mindig van egy kis fájdalmam, azonban ez nem okoz problémát. A bokám is rendben van, egyre jobb és jobb lesz, abból a szempontból sem lesz probléma a játék. Még nincs olyan állapotban, mint korábban, de folyamatosan alakul

- nyilatkozta De Jong, akit sérülése lelki megpróbáltatásairól is kérdeztek.

- Megfordult a fejemben, hogy ez a sérüléses időszak tartós állapot lesz. De mindig hittem benne, hogy ismét képes leszek futballozni. Az azonban kérdéses volt, hogy ez mikor jön el, és hogy a bokám ismét teljesen rendben lesz-e. Nagyon nehéz volt, hiszen lemaradtam az Európa-bajnokságról, márpedig ezek a tornák állnak a játékosok karrierjének középpontjában. Játszani a legjobb dolog a világon, úgyhogy nehéz, amikor nem teheted ezt meg, de örülök, hogy most ismét futballozhatok.

A holland válogatott számára szintén jó hír, hogy szerdán a csapat első számú kapusa, Bart Verbruggen is visszatért a pályára, miután kedden fájdalmai miatt még külön edzett a többiektől. Így várhatóan nem lesz akadálya, hogy Ronald Koeman szövetségi kapitány számítson rá szombat este.

Olvastad már?
Rossi egyik legrutinosabb embere a klubjába már visszatért: "Attól, hogy az elmúlt időszakban nem játszottam, még nem lettem rosszabb játékos"
A 70-szeres magyar válogatott védő az ismételten megkapott lehetőségről, a válogatottról és jövőjéről is beszélt.
Elolvasom
Átigazolások
Ferencváros
Drágállják a brazilt
A Ferencváros brazíliai hírek szerint 3 millió eurót szeretne kapni középpályásáért, Julio Romaóért, ami egyelőre elrisztotta a játékos elszőszámú kérőjét, a riói Botafogót. (O Tempo Sports)
Everton/Bournemouth
Tóth Balázs
Angliából származó információink szerint Tóth Balázs iránt valóban jelentős az érdeklődés, de konkrét megkeresése eddig egy PL-klubtól volt.
Kisvárda
Akik nem kaptak szerződést
"Akiknek lejár a szerződésük, megmutatták, hogy nem véletlenül nem ajánlottunk nekik újat, nekünk is legalább annyit kell változtatni a kereten, mint a Diósgyőrnek" - mondta Révész Attila az M4-nek.
Tovább az összes átigazoláshoz