U19-es elitkör: A Juventus kapusa volt a mieink legjobbja – megmaradt az esélyünk a Eb-re

Az U19-es elitkör első fordulójában a mieink 0-0-s döntetlent játszottak Izraellel. A magyar csapat legjobbja a három nagy védést bemutató, a Juventusban szereplő Senkó Zsombor volt.
Privacsek András 2022. március 23., szerda 21:22
Szerző: Privacsek András 2022. március 23., szerda 21:22

Izraeli fölénnyel telt az első félidő. A 13. percben a vendégeké volt az első helyzet: Lugassy lőtt mellé 11 méterről. A 32. percben Németh 20 méteres löketét fogta a kapus. A 40. percben Lugassy lőtt keményen 12 méterről, Senkó szépen védett. Az első félidőben többet volt az ellenfélnél a labda és kapura is veszélyesebben futballozott.

A második félidő elején Madmon távoli löketét a lécre tolta Senkó. Nem sokkal később Horváth Rajmund tekert mellé éles szögből.

Az 53. percben Ibrahim közeli lövését lábbal védte Senkó. A 69. percben a csereként beállt Vancsa egy szép csel után 21 méterről lőtt, de a kapus hárított.

Interjú: "A mai 18 évesek az NB II-t tartják reális célnak, mert az NB I-ben telítettek a pozíciók" - Európa legjobb 8 csapata közé vezetné a magyar fiatalokat a megszállott edző
Három mérkőzésre van a magyar U19-es válogatott Európa legjobbjaitól. A csapat szövetségi edzője szerint nem lehet elvárás tőlük, hogy kijussanak az Európa-bajnokságra, de mivel eddig egy meccsen sem voltak megalkuvók és legyőzték az olaszokat és a dánokat is, egyáltalán nem lehetetlen feladat. A szakember küldetésének tartja, hogy a fiatal játékosai mindenen keresztül tudják vinni az akaratukat. Hátránynak tartja, hogy itthon kevés klub bízik a fiatalokban, pedig a tehetséggondozás és az értékteremtés a mai futball két nagyon fontos pillére. Meggyőződése, a klubok felelőssége, hogy a tehetséges fiatalokból felnőtt szinten kimagasló futballisták legyenek. Tímár Krisztiánnal, az elitkörre készülő U19-es válogatott szövetségi edzőjével Telkiben, a kerethirdetés után beszélgettünk.

A 72. percben Németh mindenkit meglepett: éles szögből elvégzett szabadrúgása a lécen csattant. Három perccel később megint Madmon próbálkozott távolról, de Senkó megint a helyén volt. Nem sokkal később Kerezsi lövése  után Gliklich megfogta a labdát. A 84. percben ismét Kerezsi volt aktív, de egy kicsivel mellé emelt, így maradt a 0-0.

A mieink szombaton azzal a Skóciával játszanak, amely 2-1-re legyőzte Törökországot.

Magyarország U19 - Izrael U19 0-0

Magyarország U19: Senkó - Szujó, Csinger, Debreceni - Kovács (Gera 82.), Sztojka (Lucas 56.), Horváth A., Kerezsi - Horváth R. (Vancsa 56.), Németh (Bényei 72.), Biben (Benczenleitner, 72.)

A további program:

03.26., 16:00: Törökország - Izrael – Győr, ETO Stadion
03.26., 19:45: Magyarország - Skócia – Gyirmót, Alcufer Stadion
03.29., 18:00: Magyarország - Törökország – Győr, ETO Stadion
03.29., 18:00: Skócia - Törökország – Gyirmót, Alcufer Stadion

Az első helyen végző csapat jut ki a nyári szlovákiai Európa-bajnokságra.

Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)