Fotó: mlsz.hu

U19-es Eb-selejtező: Megsemmisítő győzelmet aratott a magyar válogatott

Szélesi Zoltán együttese mindkét félidőben négy gólt lőtt Gibraltárnak, így könnyedén vette a második akadályt az Eb-selejtezőn.
Nyikes Zoltán 2022. szeptember 24., szombat 16:47
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. szeptember 24., szombat 16:47

Az U19-es Európa-bajnoki selejtező második fordulójában a magyar válogatott Gibraltár ellen lépett pályára Walesben.

Ahogyan az várható volt, Szélesi Zoltán szövetségi edző csapata már a mérkőzés elején a kezébe vette az irányítást és ennek gyorsan meg is lett az eredménye, a 9. percben ugyanis már két góllal vezettünk Dragóner Áron duplájának köszönhetően.

A szünetig még Berki Marcellnek is összejött a dupla, így 4-0 állt az eredményjelzőn az első játékrész után. A folytatás is hasonlóan termékeny volt, a második félidőben Gruber Zsombor, Tuboly Máté, Kiss Norbert és Jurek Gábor is betalált, így gálázva nyerte meg második csoportmeccsét a magyar csapat.

A csoport utolsó mérkőzésén Írország lesz az ellenfél, Magyarország jelenleg 4 ponttal a 2. helyen áll.

U19-es Eb-selejtező, 4. csoport

Magyarország–Gibraltár 8-0 (Dragóner 4., 9., Berki 30., 32., Gruber 56., Tuboly 60., Kiss 64., Jurek 88.)

Magyarország: Mergl – Farkas, Nagy, Dragóner, Kovács (Horváth, 46.) – Bakti, Kocsis (Tuboly, 46.), Berki (Kiss, 61.) – Szűcs, Gruber (Jurek, 61.), Lisztes.

NL: Mit értünk el a németek legyőzésével és mit jelentene a magyar válogatottnak a csoportelsőség? Itt vannak a válaszok
Az már biztos, hogy az Eb-selejtezők sorsolását az első kalapból várhatjuk, a csoportelsőség a pótselejtezők rangsorolásánál való még jobb pozíciót, valamint az NL négyes döntőjét jelentheti.
Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.