Gázolt az U19-es válogatott: Vancsa az első meccsén duplázott - videó

A debütáló Vancsa Zalán és Kerezsi Zalán duplájával, valamint Gera Zalán és Debreceni Ákos egy-egy találatával győzte le a magyar U19-es válogatott 6-2-re a szintén az Eb-elitkörre készülő bosnyákokat Szegeden.
Dudás Gábor 2022. február 1., kedd 20:05
Szerző: Dudás Gábor 2022. február 1., kedd 20:05

A Tímár Krisztián vezette U19-es válogatott ősszel csoportelsőként jutott tovább a hazai rendezésű Eb-selejtező minitornáról, és most a március végén megrendezésre kerülő elitkörre készül, ahol már az Eb-részvétel kiharcolása lesz a tét.

A felkészülés első állomásaként a mieink a bosnyákokkal mérkőztek meg a szegedi Szent Gellért Fórumban. A szakmai stáb ezúttal nem számíthatott a külföldön futballozó kerettagokra (valamint pár hazai alapemberre), így néhány új labdarúgó is lehetőséget kapott a bizonyításra

- például az a mindössze 17 éves MTK-tehetség, Vancsa Zalán, aki a nyártól a Manchester City Grouphoz igazol, és aki most ölthette először magára a magyar címeres mezt az U19-es korosztályban.

A 13. percben megszereztük a vezetést, egy bal oldali szöglet után nem tudott felszabadítani a bosnyák védelem, az újonc Vancsa Zalán pedig 6 méterről a hálóba helyezett (1-0). A második gólunkat is egy Zalán, a ferencvárosi Gera Zalán lőtte (2-1), majd egy bal oldali akció végén a bosnyákok megszerezték a szépítő találatot (2-1). Félidő utolsó negyedórája egyértelmű magyar fölényt hoztak, előbb a 38. percben Vancsa Zalán egy remek átvételt követően küldte a hálóba a klubtársától, Kovács Mátyástól kapott labdát (3-1), majd egy harmadik Zalán is feliratkozott a gólszerzők közé: egy bal oldali szöglet után a keresztlécről kipattanó labdát Kerezsi Zalán passzolta a hálóba (4-1), kialakítva a félidei eredményt - írja az mlsz.hu.

A fordulás után is a magyar válogatott dominált, előbb egy bal oldali szöglet után Debreceni Ákos bólintott a hálóba (5-1), majd Kerezsi Zalán értékesítette a saját maga kiharcolt tizenegyest (6-1). A bosnyákok szabadrúgásból megszerezték második góljukat, de ennél közelebb nem tudtak zárkózni, a magyar válogatott helyenként nagyszerű játékkal megérdemelt győzelmet aratott.

Örülök, hogy több olyan labdarúgó is megmutatta, hogy számíthatunk rá, aki eddig kevesebb lehetőséget kapott a bizonyításra. Több poszton is nagy a versenyhelyzet a csapatba kerülésért, ami érzékelhetően extra motivációt ad a játékosoknak, és ebből az egész válogatott profitálni tud. A hat lőtt gól önmagáért beszél, emellett több helyzetünk is kimaradt, ami egy elitkörös rivális ellen komoly fegyvertény

– mondta a mérkőzés után Tímár Krisztián a szövetségi portálnak.

U19-es felkészülési mérkőzés:

Magyarország - Bosznia-Hercegovina 6-2 (Vancsa Z. 2, Kerezsi 2, Gera, Debreceni, ill. Sabljic, Marjanac)

Magyarország: Balázs József - Debreceni Ákos, Alaxai Áron, Mayer János (Vas Gábor, 71.) - Kovács Mátyás, Horváth Artúr (Csatári Gergő, 80.), Nagy Olivér (Sztojka Dominik, 71.), Bényei Ágoston, Kerezsi Zalán (Benczenleitner Barna, 71.) - Vancsa Zalán (Czérna Erik, 80.), Gera Zalán (Redzic Damir, 80.)

A mérkőzés teljes felvétele itt megtekinthető:

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.