Még csak vasárnap ért véget az NB II 2024/25-ös szezonja, de már két együttes is edzőváltást jelentett be. Amint azt hétfőn megírtuk, az egyik fővárosi klubnál történt változás, kedden pedig a Szeged-Csanád Grosics Akadémiánál vált hivatalossá, hogy Aleksandar Jovic vezetőedző távozik.
Ez utóbbi azonban kevésbé volt váratlan, hiszen ahogyan a klub is írja, az MLSZ külföldi edzőkre vonatkozó szabálya miatt nem élnek a hosszabbítási opcióval. Mint ismert, a szövetség a következő szezonra vonatkozó szabálya szerint az NB II-ben kizárólag magyar vezetőedzőt alkalmazhatnak a klubok – ez támogatáshoz kötött előírás.
Jovic utódját egyelőre nem jelentették be, a Csakfoci azonban már hetekkel ezelőtt beszámolt arról, hogy melyik magyar szakember jelölt a kispadra.
Jovic 2024 decemberében vette át a Szeged-Csanád Grosics Akadémia irányítását, akkor a klub fél plusz egy évre szóló szerződést kötött a szerb szakemberrel. Jovic 15 bajnoki mérkőzésen 6 győzelmet, 5 döntetlent és 4 vereséget ért el a csapat élén, amellyel a hetedik helyen zártak az NB II-ben.



