Fotó: mlsz.hu

U21-es válogatott: Gera csapata vereséggel kezdte az Eb-selejtezőt

Kétszer szerzett vezetést az izraeli együttes Gyirmóton, de csak egyszer tudott válaszolni a magyar válogatott, így vereséggel kezdődött számunkra az Eb-selejtező.
Nyikes Zoltán 2021. szeptember 2., csütörtök 19:36
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. szeptember 2., csütörtök 19:36

Az U21-es magyar válogatott péntek késő délután megkezdte szereplését az Európa-bajnoki selejtezőcsoportjában Izrael ellen. Gera Zoltán szövetségi edző ezúttal az A-válogatottnál a Marco Rossi által leginkább használt taktikát, azaz a 3-5-2-es felállást alkalmazta.

Az első félidő sajnos nem igazán hozott izgalmas játékot, a magyar csapat támadójátékába rengeteg hiba és pontatlanság volt. A vendégeknél ezáltal Peretz kapusnak nem is igazán akadt dolga, csupán egy-egy beadást kellett lehúznia, de kapura tartó lövése egy sem akadt Gera játékosainak. Az izraeliek sem brillíroztak támadásban, de sajnos egy helyzetet sikerült kihasználniuk a 32. percben, ekkor Podgoreanu beadása után Nachmani fejelt a jobb sarokba 6 méterről - a fejesnél Hegyi ütközött Csókával, mindkettejük feje vérzett és orvosi ápolásra szorultak percekig.

Csókát a szünetben le is cserélte Gera, helyére a Ferencváros védője, Csontos Dominik érkezett, míg Kiss Tamás helyét a ZTE-nél kölcsönben játszó Puskás-játékos, Skribek Alen vette át. A két csere sem igazán változtatta meg a játék képét, mezőnyfölényben játszottak mieink, de sokáig helyzet nélkül. Az első kaput eltaláló lövésünket viszont feljegyezhettük a 49. percben, miután Kusnyír pontatlan beadása végül kapura ment.

Ezt követően már egyre nagyobb volt a magyarok mezőnyfölénye és a cserék érkeztével valamelyest a tempó is felgyorsult. A 68. percben pedig az egyenlítő gólunknál a négy főszereplő közül három is cserejátékos volt: Bukta nagyszerű hosszú indítását Csongvai vette át 23 méterre a kaputól, majd kitette a jobb oldalra Skribekhez, akinek az éles beadását Tóth-Gábor fejelte a bal alsóba 5 méterről, 1-1.

A folytatásban azonban sajnos nem a magyar válogatott szerezte meg a győztes találatot, a 86. percben ugyanis Levi jobb oldali szögletét Gandelman fejelte a jobb alsóba hét méterről, 1-2. A hátralévő időben nem volt esélyünk az egyenlítésre, Gera csapata sajnos vereséggel kezdte az Eb-selejtezőt.