Fotó: twitter.com/DFB_Junioren

U21-es Eb-selejtező: Dárdai is játszott a magyarok ellen, kiütéssel nyertek a németek

Négygólos vereséget szenvedett Gera Zoltán csapata a Németország elleni Európa-bajnoki selejtezőn.
Nyikes Zoltán 2022. június 3., péntek 20:12
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. június 3., péntek 20:12

A csoport élén álló Németország vendége volt a magyar U21-es válogatott a péntek esti Eb-selejtezőn.

Az osnabrücki találkozó 17. percében a Borussia Dortmund csodagyereke, Youssoufa Moukoko szerzett vezetést, miután lecsapott Kusnyír hibájára és hét méterről a bal felső sarokba lőtt. Sajnos még az első játékrészben újabb gólt lőttek a németek, a 31. percben Jonathan Burkardt büntetőből volt eredményes. A szünet előtt még egy magyar lehetőséget is láthattunk, de Iyinbor fejesét fogta a kapus, majd a 41. percben kis híján három lett közte, de a kapufa megmentett minket.

Bátran kezdte a második félidőt a magyar csapat, az 55. percben pedig meg is volt az esély a szépítésre, de előbb Kerkez lövését védte a hazai kapus, majd a kipattanót Németh rosszul vette át. A 61. percben a németeknél pályára lépett Dárdai Pál középső fia, Dárdai Márton is.

A 76. minutumban ismét a németek örülhettek: Knauff lapos beadása után Krauss lőtt a bal sarokba 13 méterről.

A végeredményt a nyolcperces ráadásban állították be a hazaiak, egészen pontosan Samardzic, aki Burkardt passzát lőtte a bal alsóba. Így tehát eldőlt, hogy a magyar válogatott a negyedik helyen végez a csoportjában, míg a németek elsők lettek.

U21-es Eb-selejtező, Osnabrück

Németország–Magyarország 4-0 (Moukoko 17., Burkardt 31. – 11-esből, Krauss 76., Samardzic 93.)

Németország: Mantl – Vagnoman, Bella-Kotchap (Dárdai M., 61.), Thiaw, Netz – Krauss, Stiller (Osterhage, 61.), Leweling (Alidou, 9.) – Knauff (Lemperle, 79.), Moukoko (Samardzic, 79.), Burkardt.

Magyarország: Veszelinov – Csongvai, Mocsi, Iyinbor – Kusnyír (Radics, 46.), Cipf (Bukta, 46.), Kata, Baráth P., Kerkez – Schön (Komáromi, 79.), Németh A. (Tóth-Gábor, 86.)

Rossi nem kímélte az angol sajtót: "Tavaly csúnyán meghurcolták a magyar labdarúgást és a szurkolókat"
Marco Rossi, az angolok elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésre készülő magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint a következő másfél hétben "papíron négy lehetetlen vállalkozás" vár a csapatára.