Győzelemmel zárta az U21 az Eb-selejtezőket - Európa élmezőnyében a magyar csatár

U21-es válogatottunk Németh András duplájával 2-0-ra legyőzte a letteket Rigában az Eb-selejtező sorozat utolsó fordulójában.
Dudás Gábor 2022. június 7., kedd 21:18
Szerző: Dudás Gábor 2022. június 7., kedd 21:18

Az már a mérkőzés előtt eldőlt, hogy a Gera Zoltán vezette U21-es csapat a negyedik helyen zárja az Eb-selejtezőt, de a játékosok szerettek volna szépen búcsúzni a sorozattól, a korosztályból kiöregedők pedig emlékezetessé tenni utolsó utánpótlás-válogatott meccsüket.

A mieink felállása több helyen is megváltozott a németek elleni mérkőzéshez képest, Gera Zoltán ezúttal más hadrendben küldte pályára csapatát, amelybe bekerült két debütáló játékos, Csinger Márk és Bocskay Bertalan is - számolt be az mlsz.hu.

Az első félidőben a magyar válogatott irányította a játékot, de a lettek fegyelmezetten védekeztek, nehéz volt feltörni a hátsó alakzatukat. A házigazdák ellentámadásokból próbáltak veszélyeztetni, Veszelinov Dánielnek a mérkőzés elején egy nagy védést is be kellett mutatnia. A mieink türelmesen játszottak, néhány alkalommal sikerült megbontani a lettek védekezését, de a befejezések az első félórában nem voltak kellően pontosak. A 41. percben viszont tökéletes akciót vezettünk, Bocskay indította Németh Andrást, aki kilépett a védők között, és védhetetlenül lőtt a kapu bal oldalába (0-1), beállítva a félidei eredményt.

A második játékrészt is jól kezdtük, és néhány lehetőség után megdupláztuk az előnyünket: Kerkez Milost rántották le a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Németh András a kapu közepébe emelte (0-2). A biztos vezetés tudatában több területet adtunk a letteknek, akik próbálkoztak becsülettel a kapunk előtt, de nagyobb helyzeteket nem tudtak kialakítani. Az eredmény a lefújásig nem változott, a magyar válogatott 2-0-ra nyert, és 14 ponttal (4 győzelem, 2 döntetlen, 4 vereség) zárta a selejtezősorozatot.

Jól álltunk bele a mérkőzésbe, végig példás mentalitással futballoztunk, megérdemelt győzelmet arattunk. Türelmesen játszottunk, bíztunk abban, hogy a minőségi fölényünket gólokra tudjuk váltani.

Meg is voltak a helyzeteink, és ezek közül kettőt ki tudtunk használni. Külön örülök, hogy fegyelmezetten védekezve, az ellenfél pontrúgásait jól semlegesítve, kapott gól nélkül hoztuk le a találkozót. Sikeresen szerettük volna lezárni a sorozatot, ez sikerült, gratulálok a játékosoknak a mai teljesítményért – értékelt a lefújás után Gera Zoltán az mlsz.hu-nak.

A duplázó Németh András 8 meccsen szerzett 7 góljával biztosan az Eb-selejtezők legjobb góllövői között végez majd, jelenleg holtversenyben a második helyen áll.

U21-es Eb-selejtező:

Lettország - Magyarország 0-2 (Németh A. 41., 54. - a másodikat 11-esből)

Magyarország: Veszelinov – Csinger, Mocsi, Iyinbor – Bukta, Bocskay (Kata, 72.), Csongvai, Mezei (Radics, 72.), Kerkez (Komáromi, 89.) – Németh A. (Tóth-Gábor, 89.), Schön (Szabó B., 83.)

A Loki Kazahsztánból igazolhat jól ismert támadót - hazai átigazolási hírek
A csakfoci.hu legkedveltebb rovatában ismét az NB I, az NB II és légiósainkat érintő piaci híreket gyűjtjük egy csokorba Nektek. Cikkünk folyamatosan frissül. Nézz vissza naponta többször is!
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.