Fotó: MLSZ

U21-es Eb-selejtező: Hegyi-bravúr a 11-esnél, a magyar válogatott három vereség után pontot szerzett

0-0-s döntetlennel zárult a magyar és a skót U21-es válogatott Európa-bajnoki selejtezője kedden, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.
Csakfoci.hu 2023. november 21., kedd 22:05
Fotó: MLSZ
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 21., kedd 22:05

A mérkőzés bizonyos szakaszaiban jobban játszott ellenfelénél a magyar válogatott, különösen az első félidőben, amikor egy meg nem adott 11-est is számon kérhetett Gera Zoltán csapata Viktor Shimusik belorusz játékvezetőn. A legnagyobb lehetőségünk talán a 28. percben adódott - röthön kettő is -, amikor a skótok kapusa, Slicker az A-válogatottból visszakerült Horváth Krisztofer, majd Vitális lövését is védeni tudta. Egy kényszerű csere miatt már a 3. percben debütálhatott a korosztályos csapatban a Spanyolországban légióskodó Yaakobishvili Antal, aki a gyors sérülést szenvedő Csingert váltotta.

A második játékrészben is próbáltak irányítani a mieink, de már keevsebb lehetőséget alakítottunk ki a kapu előtt. A skótok viszont visszafogottabb teljesítménnyel is majdnem megnyerték a meccset, de Hegyi Krisztián bravúrral védeni tudta a liverpooli Ben Doak 11-esét, amit Baráth szabálytalansága előzött meg.

Így maradt a 0-0, a magyar U21-es válogatott három vereség után ugyan pontot szerzett, de a hátralévő meccsein már aligha a továbbjutásért fog küzdeni, marad a lehetőség a fejlődésre és a tanulásra.

A hatosból a csoportelső automatikusan kijut a 2025-ös szlovákiai kontinensviadalra, míg a másodikra pótselejtező vár. A selejtezősorozat jövő októberig tart, a magyarok márciusban Kazahsztánba látogatnak.

U21-es Európa-bajnoki selejtezők, B-csoport:

Magyarország – Skócia 0-0

Magyarország: Hegyi K. – Szabó A., Baráth P., Csinger (Yaakobishvili A., 5.) – Eördögh (Kovács M., 74.), Kata, Vitális, Benczenleitner – Horváth K. (Lisztes, 80.), Vancsa (Gruber, 46.), Kosznovszky (Bényei, 80.)

Skócia: Slicker – Devine, Mullen, Bowat, Fraser – Barron, King (Mebude, 67.), Neilson – Cameron, Doak, Bowie

A csoport másik mai meccsén:

Belgium – Spanyolország 1-1

A csoport állása: 1. Sspanyolország 13 pont (5 mérkőzés), 2. Skócia 10 (5), 3. Belgium 10 (5), 4. MAGYARORSZÁG 7 (6), 5. Kazahsztán 3 (4), 6. Málta 0 (5)

Carlos Auzqui
Argentin sajtóhírek szerint a San Lorenzo több mint egy év elteltével sem fizette ki Carlos Auzqui átigazolási díját a Fradinak.
Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)