Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Túl kemény falat volt a Puskás, vereséggel tért vissza a Diósgyőr az NB I-be

A több helyzetet kidolgozó Puskás Akadémia mindhárom pontot elvitte Diósgyőrből.
Nyikes Zoltán 2023. július 29., szombat 19:56
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. július 29., szombat 19:56

Az NB I első fordulójának szombati játéknapja az újonc Diósgyőri VTK és az előző idényben negyedik helyen végzett Puskás Akadémia összecsapásával indult. Amíg a borsodiak a nyáron nagy átalakuláson mentek keresztül és 12 légióst igazoltak, addig a felcsútiakhoz mindössze egy új játékost érkezett.

1. félidő

Az első játékrész nagyobb részében pedig meg is látszódott az összeszokottságból és az NB I-es rutinból fakadó előny a vendégek részéről, akik magabiztosan uralták a játékot, a Diósgyőr nem igazán jelentett veszélyt Markek kapujára, kaput eltaláló lövése sem volt ebben az etapban a hazaiaknak.

A vezetést a 8. percben szerezte meg a Puskás: Colley kapott jó passzt a 16-oson belül, majd meglőtte a labdát a hosszú alsó felé, ami egy tökéletes beadás lett Slagveernek, akinek már csak néhány lépésről a hálóba kellett passzolnia, 0-1. A 27. percben is a Puskás részéről jegyezhettünk fel lehetőséget, akkor Levi a jobboldalról, a 16-os sarkáról végezhetett el szabadrúgást, amit keményen meglőtt és meg is pattant épp Sentic orra előtt, de a kapus még ki tudta ütni szögletre a rövid alsóba tartó löketet.

A 37. percben a hazaiak is megvillantak, Obounet cselezgetett a baloldalon, sikerült is beadnia az alapvonalról, a labda pedig csak centikkel volt magas a kapuval szemben érkező Lukácsnak. Öt perccel később egy előreívelt labdát vett át szépen mellel a 16-oson belül Klimovich, majd egy pattanás után a jobb alsó mellé tüzelt.

2. félidő

A fordulás után is a Puskás akarata érvényesült és több helyzetet is dolgozott ki Hornyák Zsolt csapata. Az 53. percben egy csúsztatást követően Levi hat méterről, Szatmári szorításában lőtt, de zárta a rövidet Sentic, majd két perccel később Colley mezét rántották meg a 16-oson belül, Berke és a VAR azonban úgy ítélt, hogy ezért nem jár büntető.

A 67. percben nagyon könnyen kétgólosra növelhette volna az előnyt a Puskás, hatalmas helyzetben lépett ki Slagveer, egy az egyben vezethette a labdát Senticre, de ziccerben a jobb alsó mellé lőtt. A 73. percben először bizakodhattak a DVTK-szurkolók egy támadásnál, ekkor Farkas jobbról érkező beadása után Kampetsisi fejelt fölé 7 méterről.

A hajrában már többet birtokolta a labdát a Diósgyőr és kisebb mezőnyfölényt is kialakított, Markeknek azonban továbbra sem kellett bravúrt bemutatnia. Dolga azért volt, a 82. percben Gera 16 méterről lőtt, de nem eléggé sarokra, így a Puskás kapusa leért és védett. A hajrában a Puskás tizenhatosán belül is volt egy vitatott szituáció, amit vizsgált is a VAR, ám végül úgy döntöttek, hogy a Vallejo elleni mezhúzás sem ér tizenegyest.

Slagveer gólja végül győzelmet ért, a Diósgyőr vereséggel tért vissza az NB I-be.

NB I, 1. forduló

Diósgyőri VTK-Puskás Akadémia 0-1 (Slagveer 8.)

DVTK: Sentic – Farkas, Szatmári, Bárdos, Stephen – Klimovich (P. Vancas, 63.), Vallejo, Holdampf (Bényei,  78.) – Lukács (Acolatse, 83.), Kampetsis (Edomwonyi, 78.), Obounet (Gera, 63.).

Puskás: Markek – Szolnoki (Maceiras, 79.), Golla, Stronati, Brandon – Plsek, Batik – Corbu, Slagveer (Puljic, 79.), Levi (Komáromi, 69.) – Colley (Favorov, 79.).

Öt távozó
Luca Mack, Stefan Jevtoski, Dzenan Burekovic, Georgios Antzoulas és Albi Doka is távozik a szezon végén - jelentették be a klubhonlapon.
Kisvárda/Paksi FC
Ötvös Bence
Révész Attila bejelentette, hogy Ötvös Bence az NB I dobogósánál folytatja pályafutását.