Fotó: dvsc.hu

Thor összeállt a Lokival: Villámokat szóró szemmel érkezett meg Debrecenbe az új csatár - videó

A Loki bejelentette az Amerikából érkező csatár, Thor Úlfarsson megszerzését.
Budai László 2024. január 22., hétfő 8:18
Fotó: dvsc.hu
A Loki bejelentette az Amerikából érkező csatár, Thor Úlfarsson megszerzését.
Szerző: Budai László 2024. január 22., hétfő 8:18
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Hivatalossá vált, amiről korábban, amerikai sajtóhírek alapján beszámoltunk: a DVSC szerződtette a Houston Dynamo izlandi csatárát, Thor Úlfarssont - jelentette be a Loki hivatalos honlapján.

A 23 éves futballista hazájában kezdte karrierjét, majd 20 évesen az Egyesült Államokba került, ahol előbb az egyetemi bajnokságban játszott és ott az egyik legjobb játékosnak számított. Ezután igazolt a Houston Dynamóhoz, és az előző két évben már a legjobbak között, azaz az MLS-ben szerepelhetett.

A 2023-as évben (az MLS-ben tavaszi-őszi rendszerű a liga) 18 bajnokin három gólig és egy gólpasszig jutott - igaz, csapatában mindössze egyszer kapott kezdőként lehetőséget. Éppen ez utóbbi, azaz a viszonylag kevés játéklehetőség volt az oka, amiért válthatott.

Átigazolások
Újpest
Markgráf távozhat
A dán FC Köbenhavn csapatánál köthet ki az Újpest egyik nyári szerzeménye, Markgráf Ákos. (Lila Sector)
Légiósok
Geiger külföldön
A horvát másodosztályú Karlovac bejelentette, hogy megállapodtak az Újpesttel arról, hogy Geiger Bálint a szezon végéig kölcsönben a klubot erősíti.
ETO
Vitális távozhat
Vitális Milán, az ETO középpályása a görög címvédőnél, az AEK Athénnál folytathatja pályafutását. (NSO)
Tovább az összes átigazoláshoz