Szintet lépett a nagy magyar tehetség: Külföldi élvonalbeli csapat igazolta le - hivatalos

A 19 éves, magyar-osztrák kettős állampolgárságú támadó, Jánó Zétény az élvonalbeli Grazer AK-hoz igazolt a másodosztályból.
Csakfoci.hu 2025. február 3., hétfő 21:37
A 19 éves, magyar-osztrák kettős állampolgárságú támadó, Jánó Zétény az élvonalbeli Grazer AK-hoz igazolt a másodosztályból.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. február 3., hétfő 21:37

A Grazer AK, avagy a GAK bejelentése szerint egyelőre kölcsönvették a Red Bull Salzburg fiókcsapatától, az FC Lieferingtől a burgenlandi Kismartonban született, karriejét Sopronban kezdő magyar-osztrák Jánó Zétényt.

Az ősszel remek formában futballozó 19 éves támadó a másodosztályban, illetve az UEFA Ifjúsági Ligában 18 tétmeccsen lépett pályára, ezeken 6 gól és 2 gólpassz volt a mérlege. Olyan csapatok ellen futballozhatott az utóbbi időben a tehetség, mint a PSG, az Atlético Madrid, az AC Milan, a Chelsea vagy az Internazionale.

Mindössze 16 éves volt, amikor 2022. február 20-án először lépett pályára a másodosztályban. Mostanra 76 (!) alkalommal játszhatott ott, ebből négyszer a GAK ellen, és a 2024. április végi 1-1-es döntetlennel végződő mérkőzésen gólpasszt is adott. A támadó középpályás összességében 13 gólt szerzett és 15 asszisztot jegyzett az osztrák foci második vonalában.

Most egyelőre a nyárig váltott osztályt és csapatot is.

- Zétény személyében egy fiatal, rendkívül tehetséges játékost szereztünk meg, aki több éven keresztül bizonyított a másodosztályban. Az ő kvalitásai kétségtelenül erősíteni fogják a támadójátékunkat - fogalmazott Jánó leigazolása kapcsán Dieter Elsneg, a GAK sportigazgatója.

Olvastad már?
Letarolták a fiatal magyar kapusok az NB I-et: Hiába az óriási tét, sok kényes helyen bizalmat kaptak
Öt magyar kapus is 23 év alattiként kezdhetett az NB I-ben, ráadásul az élvonal 12 bevetett hálóőréből 10-nek nem éri el a 28-at az életkora.
Elolvasom
Átigazolások
Szentlőrinc
Régi ismerős tért vissza
Visszatért az NB II-es Szentlőrinchez a klub korábbi csapatkapitánya, Harsányi István, aki az elmúlt években a Pécs, a Mezőkövesd és a Békéscsaba együttesét is erősítette.
DVSC
Komplikáció a kiszemelt kapcsán
Az örmény Pyunik Jerevan meghosszabbította a Loki által kiszemelt Henri Avagyan szerződését, azonban a DVSC továbbra sem tett le a kapus megszerzéséről - de további alternatívákat is vizsgálnak. (HAON)
Videoton / Paks
Haraszti újra Fehérváron
A csakfoci.hu korábbi hírének megfelelően a Videotonhoz igazol a paksi Haraszti Zsolt - fél évre, kölcsönben érkezik Fehérvárra.
Tovább az összes átigazoláshoz