Storck óta először van sportigazgatója az MLSZ-nek - őt nevezték ki

Korábbi magyar válogatott játékos is segíti majd a pénteken bejelentett új sportigazgató, Barczi Róbert munkáját az MLSZ-nél.
Dudás Gábor 2020. május 8., péntek 14:55
Korábbi magyar válogatott játékos is segíti majd a pénteken bejelentett új sportigazgató, Barczi Róbert munkáját az MLSZ-nél.
Szerző: Dudás Gábor 2020. május 8., péntek 14:55

Dr. Barczi Róbert személyében új sportigazgatója van az MLSZ-nek: a pozíciót a német Bernd Storck 2017 őszi távozása óra senki nem töltötte be, ezentúl viszont a szemléletváltást sürgető Barczi lesz a szakmai munka egyik legfontosabb vezetője a szövetségnél.

- Az MLSZ elnöksége által az elmúlt években megteremtett alapot kell felhasználni arra, hogy egy szemléletváltással új irányba mozduljon el a labdarúgásunk. A következő időszakban minden a futballért tenni akaró emberrel szeretnék együtt dolgozni, a futballközösség minden tudására és tapasztalatra szükség van, leginkább az utánpótlás terén, ahol igazi fordulatra van szükség. A nemrégiben generációváltáson átesett Szakmai Bizottság komoly szellemi hátteret biztosít ahhoz, hogy ez a szemléletváltás megvalósuljon - mondta az mlsz.hu-nak.

A sportigazgató kiemelte, a szövetség jelen pillanatban minden idegszálával a bajnokságok befejezésére koncentrál, hiszen jelenleg a legnagyobb kihívást a helyzet kezelése jelenti.

Mint hozzátette, a bizottságban tagként szerepet vállaló, nemzetközi tapasztalattal rendelkező volt válogatott labdarúgó, Fehér Csaba a jövőben csatlakozik az igazgatóság munkájához.

A labdarúgó, utánpótlás- és felnőtt edzői múlttal is rendelkező dr. Barczi Róbert több mint 10 éve tevékenykedik sportvezetőként, egy évig a Nyíregyháza Spartacus ügyvezető igazgatója volt, öt évig az MLSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei igazgatójaként dolgozott, illetve öt és fél évig megyei szövetségi főtitkári posztot töltött be.

2015-től mostanáig az MLSZ Versenyigazgatójaként dolgozott, eközben megszerezte az UEFA CFM oklevelét, az európai szövetség az utóbbi években mérkőzésellenőrként (UEFA Delegate) számított munkájára. Tagja az UEFA Játékos Státuszi, Átigazolási és Ügynöki, valamint Mérkőzésügynöki Bizottságának, valamint megszerezte a Master's European Sports Government nemzetközi diplomát is.

Neked ajánljuk
Átigazolások
Kozármisleny
Rutinos támadót igazoltak
Szerződtették a 33 éves csatárt, Zamostny Balázst, aki az előző szezont a BVSC-nél töltötte. A támadónak NB I-es tapasztalata is van korábbról az Újpesttel, a Siófokkal és a Haladással.
Légiósok
Ez lehet Balogh új csapata
Többek között a legtöbbször jól értesült olasz újságíró, Gianluca Di Marzio is úgy tudja, hogy Balogh Botond hamarosan kölcsönben a török élvonalbeli Kocaelisporhoz kerülhet
Kozármisleny
Érkezők és távozó
Hivatalos közösségi oldalán jelentette be a klub, hogy távozott a csapatot 2023 óta erősítő Horváth PéterKocsis Dominik viszont aláírt, míg Vajda Roland kölcsönben érkezett.
Tovább az összes átigazoláshoz