Fotó: pfla.hu

Sorsdöntő VAR-ítélet fordította meg a Loki-Puskás meccset: ezen a néhány centin múlt Varga műeséses 11-ese - videó

Büntető és felcsúti sárga helyett debreceni figyelmeztetés és szabadrúgás jöhetett - jogosan.
Budai László 2023. április 15., szombat 9:24
Szerző: Budai László 2023. április 15., szombat 9:24

Kis híján óriási gólszerzési lehetőséghez jutott a Debrecen a Puskás Akadémia elleni péntek esti bajnoki 76. percében, 0-0-s állásnál. A találkozón egyébként remekül védő Markek Tamás rossz passzára Varga Kevin csapott le, majd az ellenfél védőjének, Spandler Csabának a becsúszása után elesett. Bognár Tamás játékvezető azonnal a 11-espontra mutatott, a VAR-szobából azonban jelezték neki, hogy érdemes videón is megnéznie az esetet, ezt követően derült ki egyértelműen, hogy a felcsúti játékos nem ért Varga lábához. Spandler sárgáját és a 11-est így jogosan visszavonták, helyette a debreceni labdarúgó kapott figyelmeztetést és a Puskás Akadémia jöhetett szabadrúgással.

Az ítélet erősen sorsdöntőnek bizonyult, hiszen a Puskás később, a hosszabbításban Shahab Zahedi találatával a maga javára fordította az összecsapást (0-1).