Fotó: mlsz.hu

Rossi és Gera közös támadója már a felnőttválogatottban sem izgul: "Van visszaút a Serie A-ba" - interjú

Horváth Krisztofert vasárnap Montenegró ellen becserélte Marco Rossi, kedden pedig Gera Zoltánnál kezdő volt az U21-es válogatottban. A Kecskemét támadója most azért tesz meg mindent, hogy ott lehessen a jövő évi Európa-bajnokságon és úgy érzi, lehet visszaút számára a Serie A-ba.
Csakfoci.hu 2023. november 22., szerda 9:39
Fotó: mlsz.hu
Horváth Krisztofert vasárnap Montenegró ellen becserélte Marco Rossi, kedden pedig Gera Zoltánnál kezdő volt az U21-es válogatottban. A Kecskemét támadója most azért tesz meg mindent, hogy ott lehessen a jövő évi Európa-bajnokságon és úgy érzi, lehet visszaút számára a Serie A-ba.
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 22., szerda 9:39

A skótok ellen nem sikerült a győzelem, pedig az első félidőben neked és a csapatnak is jól ment a játék.

- Kicsit szabadabban játszottam, két centerrel léptünk pályára, én voltam az, aki visszalépett a labdákért. Sajnos a gól hiányzott a játékunkból, így nem sikerült nyernünk - kezdte Horváth Krisztofer a csakfoci.hu-nak, a skótok elleni (0-0) U21-es Eb-selejtező után.

Két nappal ezelőtt még Montenegró ellen játszottál. Mi a legnagyobb különbség a felnőtt válogatott és az U21 között?

- A mérkőzések ritmusában van különbség, ott gyorsabban letámadnak, nincs annyi idő gondolkodni. Mindig megpróbálom élvezni a játékot, bárhol is játszom. Amikor a csehek ellen becseréltek, még volt egy kis izgulás, Montenegró ellen már nem.

Mennyi esélyt látsz rá, hogy ott legyél majd az Eb-keretben és mit gondolsz, milyen teljesítményt kell ahhoz nyújtanod, hogy ez megvalósuljon?

- Bízom benne, hogy összejön. Szeretnék addig nagyon sokat játszani, gólokat rúgni, gólpasszokat adni Kecskeméten, folytatni azt, amit elkezdtem.

Melyik válogatott ellen játszanál legszívesebben az Eb-n? Van-e olyan védő aki ellen pedig a legkevésbé?

- Nem gondolkodtam még azon, hogy melyik válogatott ellen lenne jó pályára lépni, azt tudom, hogy van Dijk ellen nem szívesen játszanék.

A Torino játékosaként kölcsönben szerepelsz Kecskeméten. Van szerinted visszaút a Serie A-ba?

- Azt gondolom, hogy van, de most még jó, hogy egy évet az NB I-ben játszhatok, aztán jövőre meglátjuk, hogy mi lesz.

Neked ajánljuk
Átigazolások
Videoton FC Fehérvár
Huszti külföldi ajánlatra vár
Huszti András menedzsere az NSO-nak elmondta, hogy a játékos ugyan egy fehérvári erőnléti edzővel készül, de a külföldi folytatás a terv. Ciprusi, holland és német alacsonyabb osztályú klubbal tárgyalnak.
Légiósok
Megvan Koszta új csapata
Hivatalossá vált, hogy új csapatot talált magának Koszta Márk, akinek a szerződtetését bejelentette az izraeli élvonalban szereplő Hapoel Petah Tikva.
DAC
Bősze Olaszországban
Hivatalos: a DAC fiatal magyarját, Bősze Leventét - végleges vételi opcióval - egy évre kölcsönvette a Serie A-s Como. A transzferhez a FIFA ámenje is kellett, miután a játékos még csak 16 éves.
Tovább az összes átigazoláshoz