Fotó: M1

Orosz Pál szerint a Fradi kapja a legkevesebb állami pénzt az NB I-ben: "Elengedhetetlen, hogy külföldi edző irányítsa a csapatot"

Az FTC vezérigazgatója az Olympiakosz elleni párharcról, a bevételekről, Sztankovicsról, Csercseszovról és Máté Csabáról is beszélt az Indexnek.
Csakfoci.hu 2024. március 14., csütörtök 13:13
Fotó: M1
Az FTC vezérigazgatója az Olympiakosz elleni párharcról, a bevételekről, Sztankovicsról, Csercseszovról és Máté Csabáról is beszélt az Indexnek.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 14., csütörtök 13:13

A bajnokságban tavasszal hibátlanul menetelő, a Konferencia Ligából viszont kettős vereséggel búcsúzó Ferencváros vezérigagatója, Orosz Pál az Indexnek nyilatkozott hosszabban. Az interjúból idézünk az alábbiakban, témakörök szerint.

Az Olympiakosz elleni kiesésről

"Az Olympiakosz kétségkívül jobb most nálunk, és általában az erősebb csapat győz, a gyengébb sikere mindig bravúrt feltételez, ami persze nem azt jelenti, hogy feltartott kézzel mentünk volna bele ebbe a párharcba, hiszen az elmúlt években éppen mi borítottuk fel többször a papírformát azzal, hogy nálunk magasabbra értékelt együttest múltunk felül.

De ez most nem jött össze, azonban ettől nálunk sem rossz a csapat és az edző. Egész egyszerűen az történt, hogy olyan párharcban találkoztunk egy nálunk jobb ellenféllel, amikor nem jöttek össze a dolgaink.

Utalhatnék röviden az első találkozó második percében szerzett lesgólunkra, ami tényleg nagyon kevésen múlt, és talán egészen más képet adott volna a folytatásnak, illetve a visszavágóra felépített taktikánknak, a két támadóra felívelt labdákra, ami sajnos nem működött. Ilyen van, ez a futballban megtörténhet, sok mindenkivel megesik, hogy az erősebb ellenféltől kikap..."

Sztankovics munkájáról

"Tizenhárom éve vettük át a klubot, azóta építkezünk folyamatosan Kubatov Gábor elnök irányítása mellett, és 2016 óta a lehetséges nyolcból hat bajnoki címet begyűjtöttünk. De miután a futball is iparág, méghozzá szórakoztató iparág, az üzleti életből érkezve menedzserként tisztában vagyok vele, hogy előbb vagy utóbb mindig jön a válság. Mert az, hogy jön, az biztos. A kérdés az, hogy mikor érkezik, és önmagához, a célokhoz, az erőhöz képest mit jelent, és ki mit tanul belőle, ki milyen válaszokat ad rá. Ilyenkor kell azt megnézni, mi vagy ki a problémák okozója? A felelősség egyéni vagy közös?

Azért, mert valaki hibázik – és mindenki hibázik –, önmagában nem lesz rosszabb edző vagy játékos. Egy rosszabb eredmény után inkább úgy közelítünk ehhez, hogy tanult az esetből, és legközelebb már tudja kezelni, reagálni, akár elé is menni, ha ismét megtörténne. A konklúziók levonása mindenképpen megtörténik, de ez nem feltétlenül jelent váltást és válást. Csináljuk tovább a dolgunkat, hogy céljainkat megvalósítsuk, de közben tisztában vagyunk vele, lesz olyan év, amikor nem leszünk bajnokok. Egészen biztosan lesz. És egyszer majd eljön az a pillanat is, amikor már nem Dejan Sztankovics ül a Ferencváros kispadján, nagyon kevés kivételtől eltekintve, nincs is olyan edző, aki egész életében egy klubnál van.

Csercseszov bukásáról

"Csercseszov esetében teljesen más volt a helyzet, mint jelenleg Sztankovicsnál. Most arról beszélünk, hogy a szerb szakember vezetésével egy rosszabb eredményt – kupakiesést – kell kielemeznünk, kijavítani az elkövetett hibákat, Csercseszovnál viszont nem erről volt szó.

A Klaksvik elleni vállalhatatlan blama egy folyamat végpontja volt. Már tavaly tavasszal érzékeltük, hogy baj van, az öltöző az idő előrehaladtával egyszerűen, pestiesen szólva »megette« az orosz vezetőedzőt, akinek a külvilág felé kommunikált vaskezű, szigorú imidzse nem feltétlen volt igaz a házon belüli munkánál, kapcsolatoknál. Amikor pedig edzőként nem vagy kemény és határozott, a játékosok azt megérzik, a fejedre nőnek. Megváltozik az egész közösség dinamikája.

Ez a folyamat indult el nálunk tavaly tavasszal, és dacára annak, hogy a nyáron sok új és jó játékos érkezett, minden bizakodásunk ellenére nem sikerült megállítani. A korai BL-búcsú után pedig már nem volt esély a közös folytatásra. Ezt a lépést kénytelenek voltunk meglépni.”

Máté Csaba elküldéséről

"Rengetegen nem értettek egyet ezzel a döntéssel, hogy elküldtük Máté Csabát a kispadról, mivel sikereket ért el, és több mint tíz év után újra magyar edzővel kvalifikált csapat nemzetközi kupasorozat csoportkörébe, de más szempontokat is szem előtt kellett tartanunk.

Figyelembe vettük azt is, hogy a Ferencváros nem kizárólag a magyar, hanem a nemzetközi piacon is egyre meghatározóbb, erős márkává – úgymond branddé – kell tennünk, amelynek egyik alappillére az, hogy az európai futballban ismert név üljön a kispadon. Ahova mi pozicionáljuk a Ferencvárost a nemzetközi piacon, annak elengedhetetlen eleme, hogy külföldi vezetőedző irányítsa a csapatot.

A bevételekről

"Ami pedig a jegyeladásokat és az erről beszámoló, itthon megjelent írásokat illeti, kicsit torzított képet vetít az UEFA jelentése, miszerint a klubok bevételének mindössze két százalékát teszi ki Magyarországon a jegybevétel. Elmondhatom, hogy a Ferencváros költségvetésének látható részét képezi a jegyértékesítésből származó összeg, külön üzemeltető céget bíztunk meg ezzel a feladatkörrel, így európai szintű stadionban, ennek megfelelő körülményekkel várjuk minden héten a szurkolókat. De nem kizárólag futballmérkőzéseket tartanak a Groupama Arénában, számos céges rendezvénynek, eseménynek ad otthont az Üllői úti létesítmény, amely komoly bevételi forrást jelent a klubnak. Az Olympiakosz elleni Európa-konferencialiga-mérkőzésen telt ház volt, ahogy valamennyi hazai csoportkörös találkozón, míg az Újpest elleni derbiken is rendre megtelik a stadion, ennek ellenére tudjuk, ahhoz, hogy minden mérkőzésen telt ház közeli nézőszám legyen, sok még a dolgunk, de még így is a Ferencváros hazai mérkőzéseit látogatják messze a legtöbben a bajnokságban. A Ferencváros hazai átlagnézőszáma évek óta jóval tízezer fölötti, több mint hétezer bajnoki bérletesünk van, nem beszélve az eladott sky boxokról, és az azokból származó extra bevételekről”

– értékelte a klub gazdasági tevékenységét az Indexnek Orosz, aki emellett hozzátette,

a Ferencváros kapja a legkevesebb állami támogatást a 12 csapat közül, míg a szponzorok gyakorlatilag sorban állnak náluk.

TOVÁBB: A teljes interjú itt olvasható!

Olvastad már?
Fradi: Abu Fani apja megerősítette, hogy Messi mellé vinnék a zöld-fehérek egyik legjobbját - ennyiért jöhet létre az üzlet
Az Inter Miami szívesen látná a támadó középpályást, de arra is van esély, hogy Abu Fani nyáron másik európai csapathoz szerződik. Négymillió euró lehet az ára.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
Szerződéshosszabbítás
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.
Tovább az összes átigazoláshoz