Novothny első gólja Cipruson, vereséggel folytatták Bolláék - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2022. január 31., hétfő 15:05
Szerző: Csakfoci Admin 2022. január 31., hétfő 15:05

BELGIUM

A Genk magyar utánpótlás-válogatott támadója, Németh András nem volt nevezve a Royal Antwerp elleni bajnokira, csapata 1-0-ra kikapott hazai pályán a belga élvonal 25. fordulójában.

HOLLANDIA

Rácz Barnabás, az FC Eindhoven középpályása csereként a 67. percben lépett pályára a Maastricht ellen 1-0-ra megnyert bajnokin a holland másodosztály 24. fordulójában.

SVÁJC

Bolla Bendegúz, a svájci élvonalban szereplő Grasshoppers magyar válogatott játékosa kezdőként végig a pályán volt a Sion ellen 2-0-s vereséggel végződő bajnokin a svájci élvonal 19. fordulójában.

CIPRUS

Megszerezte első gólját új csapatában Novothny Soma az AEK Larnaca ellen, a ciprusi bajnokság 18. fordulójának hétfői játéknapján.

A magyar támadó a második bajnokiján is az Anorthoszisz kezdőcsapatában kapott helyet, a 70. percben pedig Hovhannesz Hambardzumjan jobb oldalról érkező beadását fejelte a jobb sarokba öt méterről, 1-1-re módosítva ezzel az állást, ahogyan pedig később kiderült, be is állítva egyben a végeredményt.

Az AEK Larnaca keretébe ezúttal nem nevezték Gyurcsó Ádámot.

Lang Ádám részleges bokaszalag-szakadást szenvedett a Xilotimbu elleni ciprusi kupameccsen, ezért kihagyta az Anorthosis ellen 1-1-re végződő bajnokit.

Paulo Vinícius, az APOEL magyar-brazil bekkje nem volt keretben a Doxa ellen, csapata 2-0-ra nyert hazai pályán.

OLASZORSZÁG

Balogh Botond (Parma) végigjátszotta a 19. fordulóból elhalasztott Crotone elleni (1-1) mérkőzést.

HORVÁTORSZÁG

Kleinheisler László fémjelezte NK Osijek a Slaven Belupo ellen játszott hazai pályán. A magyar válogatott középpályás a félidőben, csereként lépett pályára, azonban ő sem tudott segíteni csapatán, amely 2-1-re kikapott.

Lovrencsics Gergő kezdőként 72 percet játszott a Sibenik ellen 3-1-re megnyert bajnokin a horvát élvonal 21. fordulójában.

INDIA

A Koman Vladimirt foglalkoztató Chennaiyin 3-0-ra kikapott a Bengaluru ellen. A korábbi magyar válogatott középpályás 62 percig volt a pályán.

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.