Fotó: MTK Budapest

Nemzetközi toplista az NB I-ről: Ők az idei szezon legjobb fiatal játékosai - MTK-uralom az élmezőnyben

Az első négy helyen három MTK-játékos áll a CIES NB I-ről készített, a legjobb U23-as labdarúgókat összegyűjtő listáján.
Csakfoci.hu 2025. március 12., szerda 14:19
Fotó: MTK Budapest
Az első négy helyen három MTK-játékos áll a CIES NB I-ről készített, a legjobb U23-as labdarúgókat összegyűjtő listáján.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. március 12., szerda 14:19

A Sporttudományok Nemzetközi Központja (CIES) közzétette az NB I idei szezonjában legjobban teljesítő U23-as játékosait - azokat vették figyelembe, akik minimum 630 percet játszottak, az eredmények a CIES saját teljesítményindexén alapultak. A toplistára két csapat tudott több labdarúgót is adni, az MTK négy játékossal is képviselteti magát, a ZTE kettővel, emellett az Újpest, a Puskás Akadémia, a Paks és a Diósgyőr delegál még egy-egy futballistát.

A dobogót is a kék-fehér színek uralják. Az MTK-s Molnár Rajmund végzett az élen, ráadásul magabiztos előnnyel (69,1 pont) őt a ZTE-s Dénes Csanád (67,7), valamint Kosznovszky Márk (szintén MTK, 67,2) követi. A negyedik helyen ugyancsak az MTK egyik fiatalja, a négyszeres magyar válogatott, Marco Rossi keretébe ezúttal is meghívót kapott Kata Mihály áll, mögötte Geiger Bálint (Újpest), Markgráf Ákos (Puskás Akadémia), Vas Gábor (Paks), Molnár Ádin (MTK), Bakti Balázs (ZTE) és Jurek Gábor (DVTK) fért még be a TOP10-be.

Olvastad már?
Révész visszaszólt Pintér Attilának: "A játékvezetői bizottság elismerte a tévedését és javította a hibáit"
Révész szerint már az ő meccseiken is magasabban jegyzett bírók jelennek meg, ezzel a játékvezetői bizottság elismerte a tévedését és javította a hibáit.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Pénzügyőr
Már nem Máté az edző
A Pénzügyőr 1 döntetlennel és 5 vereséggel kezdett az NB III-ban, így a vezetőség Máté Roland vezetőedző menesztése mellett döntött. Máté ezt megelőzően édesapja, Máté Csaba mellett volt asszisztens a DVSC-nél.
Tatabánya
Horváth Ferenc lehet a vezetőedző
A Csakfoci információja Horváth Ferenc az NB III Észak-nyugati csoportjában szereplő Tatabánya vezetőedzője lesz.
Fehérvár FC
Nikolics mégis segíthet
Az fmc.hu úgy tudja, Nikolics Nemanja nem a klub alkalmazottjaként vállalhat szerepet a szakmai munka felügyeletében és segítésében, hanem az önkormányzat kötelékeiben.
Tovább az összes átigazoláshoz