Fotó: skslovan.com

Nem sok esélye volt a DAC-nak a Slovan ellen, 10 pontra nőtt a különbség - videó

Négygólos mérkőzésen szenvedett vereséget a DAC Pozsonyban, így a Slovan növelte előnyét a felsőházi rájátszásra.
Nyikes Zoltán 2021. március 6., szombat 16:27
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. március 6., szombat 16:27

A szlovák bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában az éllovas Slovan fogadta a DAC-ot, amely kezdőcsapatában ezúttal is helyet kapott két magyar válogatott játékos, Schäfer András és Kalmár Zsolt, míg a pozsonyiaknál a keretbe sem került be sérülés miatt Holman Dávid, csakúgy, mint Vida Máté a Bernd Storck vezette vendégeknél.

Nem indult ideálisan a találkozó a dunaszerdahelyieknek, a 3. percben Nono jobb oldalról érkező szabadrúgását fejelte középre Christie-Davies, pechjére éppen Weissnek, aki 18 méterről kilőtte a bal felsőt, Jedlicka csak beleütni tudott a labdába, 1-0.

A folytatás sem volt biztatóbb, hét perccel később Beskorovainyi buktatta a 16-oson belül Medvedevet, a jogosan megítélt büntetőt Weiss lőtte a jobb alsóba, 2-0.

A Slovan láthatóan megnyugodott a gyors kétgólos előny birtokában, a DAC pedig az idő múlásával egyre inkább kezdett magára találni a kezdeti sokk után, a 32. percben pedig össze is jött a szépítés: Balic szerelte Nonót a pozsonyi 16-os előterében, majd remekül ugratta ki a balján érkező Divkovicot, aki ballal laposan kilőtte a bal alsót, 2-1. Még a szünet előtt kis híján összejött az egyenlítés, de Divkovic 14 méteres próbálkozását kiütötte a léc alól Greif.

A fordulás után 11 perccel is nagy gólszerzési lehetőség adódott a Dunaszedahely előtt: Kalmár a cselei után Ramírezhez passzolt, aki hét méterről, az ötös bal sarka elől a léc fölé lőtt. Ez pedig megbosszulta magát egy perccel később, hiszen egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően Moha kicselezte Balicot és Jedlicka érintésével öt méterről a bal felsőbe lőtt, 3-1. A 60. percben tovább növelhette volna előnyét a Slovan, de Moha óriási ziccert hibázott, az üres kapu fölé emelt hat méterről.

Ezt követően a DAC-nak már nem igazán volt momentuma, a 70. minutumban Jedlickának kellett nagyot védenie Medvedev próbálkozásánál, majd a 81.percben Cavric visszarántotta a 16-oson belül Blackmant, de meglepetésre a játékvezető sípja néma maradt, így nem rúghatott büntetőt a DAC.

A Slovan végül megnyerte az alapszakasz utolsó bajnokiját, így tíz pont előnnyel várhatja a rájátszást a tabella élén a DAC előtt.

Szlovák bajnokság, 22. forduló

Slovan Bratislava–DAC Dunaszerdahely 3-1 (Weiss 3., 11.- 11-esből, Moha 58., ill. Divkovic 32.)

Storck a DAC-ról, a félős szlovák ellenfelekről és Rossi válogatottjáról: "A magyar foci előrébb tart, főként a Ferencvárosnak köszönhetően!" - exkluzív interjú
Egyáltalán nem tartja visszalépésnek felvidéki munkáját a Dunaszerdahelyen is sikerrel dolgozó egykori magyar szövetségi kapitány, Bernd Storck, aki a csakfoci.hu-nak a DAC-ról, a szlovák bajnokságról, a mai válogatottról, az NB I-ről és arról is beszélt, hogy a Ferencvárost már csak a Slovannal lehet összehasonlítani. Exkluzív interjú.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)