Fotó: BFC Siófok Facebook

NB II: Sokáig hátrányban volt, de egy pontot megmentett a Szeged a Balaton partján - tabella

Az 1-1-es döntetlennel mindkét csapat 10 pontos lett, a Szeged ezzel a hetedik, a Siófok a nyolcadik a tabellán.
Budai László 2022. augusztus 29., hétfő 21:48
Szerző: Budai László 2022. augusztus 29., hétfő 21:48

Már a 43. másodpercben lövőhelyzetbe került a Siófok a Szeged elleni bajnokin az NB II-ben, Eördögh a 16-os bal csücskétől lőtt váratlanul a rövid sarok felé, de Molnár védett. A másik oldalt sem kellett sokat várni az első lehetőségre, a 10. percben Bíró Bence pöckölt kapura közelről egy bal oldali beívelést, Hutvágner lábbal védett nagyot.

A vezetést a 15. percben a hazaiak szerezték meg: Nyári gyenge lövését nem tudta felszedni Molnár, a nagy hibát Horváth P. használta ki, aki közelről a kapuba gurított (1-0).

A hátralévő időben Pintér 16-oson belüli esése volt a legizgalmasabb esemény, de a játékvezető nem ítélt 11-est.

Az 57. percben közel járt az újabb gólhoz a Siófok, de Major jobb oldali beadását Horváth centikkel a jobb kapufa mellé pörgette. Nem sokkal később a Szeged egyenlíthetett volna, de Tóth B. 7 méteres, fordulásból leadott lövését Polényi a gólvonalról mentette szögletre. Az ellentámadásnál pedig Major került ziccerbe, de 7 méterről fölé bombázott.

A 83. percben sikerült a vendégeknek egyenlíteniük, miután Szakály D. visszakészített labdáját Farkas bombázta a jobb sarokba (1-1).

Sőt, Gajdos révén a győzelem is meg lehetett volna, de a szegediek játékosa az ötösről fölé bombázott egy nagy helyzetet. Így végül maradt az 1-1-es döntetlen, amivel mindkét csapat 10 pontos lett, a Szeged ezzel a hetedik, a Siófok a nyolcadik a tabellán.

NB II, 6. forduló

Siófok - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-1 (Horváth P. 14., ill. Farkas 83.)

Fotó: eredmenyek.com
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.