Fotó: facebook.com/pecsimfc

NB II: Az első félidő hosszabbításában lőtt gól döntött a Pécs-Haladáson

A 19 éves támadó, Tóth Milán találata három pontot ért a Szombathelyi Haladásnak a nyitóforduló zárómeccsén.
Nyikes Zoltán 2021. augusztus 2., hétfő 21:50
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. augusztus 2., hétfő 21:50

A Merkantil Bank Liga 1. fordulójának hétfői zárómeccsén a Pécsi MFC fogadta a Szombathelyi Haladást.

Az első kaput eltaláló lövésre nem kellett sokat várni, már a 22. másodpercben védenie kellett a szombathelyi Rózsának, de nem volt nehéz dolga Geiger kísérleténél. A 15. percben a túloldalon Helesfaynak kellett bravúrokat bemutatnia, előbb Tóth Milán 12 méterről ziccerben célba vette a bal alsót, majd másodpercekkel később Délczeg került nagy helyzetbe 10 méterre a kaputól. Úgy tűnt, nem születik gól az első játékrészben, ám a hosszabbítás második percében végül Délczeg jobb oldalról érkező beadását Tóth Milán lőtte 4 méterről a jobb sarokba, így tehát előnnyel mehetett szünetre a Haladás.

A második félidő már közel sem volt még csak ennyire sem eseménydús, a pécsiek támadójátékában kevés kreativitás volt ezen az estén, a hazaiakban nem volt benne a gól, míg a vendégek nagyon szervezetten védekeztek.

A végén azért csak feljegyezhettünk két kisebb lehetőséget hazai részről: előbb a 90. percben egy nagy bedobást követően Romic ülve fejelte Marques-Airosa elé a labdát, aki 13 méterről, laposan éppen középre lőtt, így Rózsának nem okozott gondot, majd a 92. percben Fodor megpattanó fejese talált kaput, de Rózsa ezt is biztosan fogta.

Az első forduló zárómeccsét tehát a Haladás nyerte Tóth Milán találatával.

NB II, 1. forduló

Pécsi MFC–Szombathelyi Haladás 0-1 (Tóth M. 45+2.)

vasárnap játszották:
Vasas FC-FC Ajka 2-1 (2-1)
Aqvital FC Csákvár-Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)
Békéscsaba 1912 Előre - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-1 (0-0)
BFC Siófok-Soroksár FC 0-0
WKW ETO FC Győr-Tiszakécskei LC 1-0 (1-0)
Kecskeméti TE-Budaörsi SC 2-3 (1-3)
Szolnoki MÁV FC-Szentlőrinc 1-1 (0-0)
III. Kerületi TVE-Budafoki MTE 0-4 (0-2)
Nyíregyháza Spartacus-Dorogi FC 3-2 (0-2)

Standings provided by SofaScore LiveScore

Dráma az NB II-ben: Megvárta a hosszabbítást a Nyíregyháza, hogy 0-2-ről nyerhessen - videó
A Nyíregyháza 0-2 után, egy ráadásbeli duplával fordított a Dorog ellen, amely hiába vezetett már kettővel is a 10. percben, végül a 91. és 92. percben kapott Gresó-góllal - ekkor már tíz emberrel játszva - pontos sem szerzett a Szpari balmazújvárosi albérletében.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.