NB I: Egy félidőnyi játék elég volt a ZTE-nek a győzelemhez a Kövesd ellen - videó

Az NB I 13. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a ZTE hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Pintér Attila által irányított Mezőkövesdet.
Nyikes Zoltán 2020. december 5., szombat 16:35
Az NB I 13. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a ZTE hazai pályán 3-0-ra legyőzte a Pintér Attila által irányított Mezőkövesdet.
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. december 5., szombat 16:35
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az OTP Bank Liga 13. fordulójában az elmúlt hat mérkőzéséből ötöt elveszítő Zalaegerszeg az edzőváltás óta egy győzelmet és egy vereséget elkönyvelő Mezőkövesdet fogadta.

Az első lehetőségre a 14. percig kellett várni: Cserí ívelt a jobb oldalra Nagy Dánielhez, akinek a fejese Demjén kezében kötött ki. A 20. percben vezetést szereztek a hazaiak: Zimonyi kényszerítőzött Szánthóval, majd ziccerben Pillárról pattant vissza elé a labda, amelyet a jobb alsóba lőtt (1-0). Nagy Dániel újabb fejessel próbálkozott, majd sárga lapok borzolták a kedélyeket, de helyzetek nem igazán alakultak ki.

A 44. percben Tajti szabadrúgását Lesjak fejelte középre, ahol Szépe érkezett és lőtte a labdát a jobb felsőbe (2-0).

A szünetben hármat cserélt Pintér Attila, beállt Martic, Vutov és Serderov, de nem változott sokat a játék képe. Többet támadott a vendégcsapat, de igazi helyzeteket nem tudtak kialakítani, a távoli lóvését pedig vagy nem találtak kaput, vagy könnyű zsákmányt jelentettek Demjénnek.

A 80. percben aztán a ZTE pontot tett a mérkőzésre: Koszta jobb oldali beadására érkezett Szánthó, és a jobb alsóba továbbította a labdát (3-0). Mivel újabb találat nem született, a zalaegerszegiek magabiztos, háromgólos sikert arattak a mezőkövesdiek ellen.

NB I, 13. forduló

ZTE FC–Mezőkövesd 3-0 (Zimonyi 19., Szépe 44., Koszta 80.)

ZTE FC: Demjén - Bedi, Lesjak, Bobál, Szépe - Sankovic, Favorov - Szánthó (Gergényi 85.), Tajti (Tanasin, 64.), Zimonyi (Vass P., 64.)- Könyves

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas, Pillár, Katanec, Vadnai - Szeles, Berecz - Cseri (Vajda 83.), Nagy D. (Barczi, 60.), Besirovic - Jurina

Átigazolások
ZTE
Az új edző
A Sportingnál és a Sahtar Donyecknél is megfordult Filipe Celikkaya lett a ZTE vezetőedzője.
DVTK
Vallejo távozott
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és Alexander Vallejo.    
Sepsi
Keita érkezett
Az elefántcsontparti Aboubakar Keita Sepsiszentgyörgyön folytatja pályafutását. A 28 éves védekező középpályás 1+1 évre kötelezte el magát. Korábban a DVTK, a Nyíregyháza és az Újpest játékosa is volt.
Tovább az összes átigazoláshoz