Meglepetés az NB II-ben: Véget ért a Loki 17 meccses veretlenségi sorozata

A remek formában lévő Szolnok az éllovas Debreceni VSC-t is két vállra fektette a másodosztály 23. fordulójának nyitómeccsén.
Nyikes Zoltán 2021. február 6., szombat 16:20
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. február 6., szombat 16:20

Az NB II 23. fordulójának nyitómeccsén a 8. helyen álló és 9 bajnoki óta veretlen Szolnoki Máv FC fogadta a toronymagasan éllovas Debreceni VSC-t, amely az előző 17 meccsén nem talált legyőzőre.

A találkozó elején máris mindkét oldalon adódott gólszerzési lehetőség, előbb Gróf hibáját kihasználva talált be kis híján Kurdics, Rokszin és Szabó is, ám a tűzijátékot túlélte a Loki, a hazaiak kapuja előtt pedig Dzsudzsák végzett el szabadrúgást 23 méterről, ez nem sokkal ment a bal felső fölé. A 26. percben aztán meglepetésre a Szolnok szerzett vezetést, miután Rokszin 16-oson kívüli lövése megpattant és a jobb alsóban kötött ki, sőt, a szünetig megduplázta előnyét a hazai együttes, amikor is Csirmaz nagy bedobását Tiszához csúsztatták a vendégek, aki 11 méterről a jobb alsóba helyezett, 2-0.

A második játékrészre kettőt is változtatott Kondás Elemér, a Loki pedig próbálta nagy elánnal belevetni magát a mérkőzés folytatásába, és nem is kellett sokat várni az első helyzetekre,  Sós és Ferenczi is kísérletezett - előbb Molnár-Farkas védett, majd a kapufa segítette ki a hazaiakat. Az 56. percben aztán összejött a szépítés, egy Dzsudzsák elleni szabálytalanságért kapott tizenegyest a Loki, ezt Bódi váltotta gólra. A folytatásban a DVSC mezőnyfölényben játszott, de nagyon fegyelmezetten védekezett a hazai együttes, így igazán nagy egyenlítési lehetőség nem igazán adódott a Loki előtt. A Szolnok - amelynél az 58. percben reklamálás miatt kiállította a játékvezető Csábi József vezetőedzőt - végül meglepetésre megverte a DVSC-t, és a hatodik helyre ugrott a tabellán.

NB II, 23. forduló

Szolnoki MÁV FC–Debreceni VSC 2-1 (Rokszin 26., Tisza K. 36., ill. Bódi 56. - 11-esből)

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.