NB I: Már több mint 400 menekült sportolónak segített a Kisvárda

Sorra és továbbra is nagy számban érkeznek Magyarországra az ukrajnai háborús menekültek, fiatal sportolók is, szervezett körülmények között.
Privacsek András 2022. március 14., hétfő 16:47
Sorra és továbbra is nagy számban érkeznek Magyarországra az ukrajnai háborús menekültek, fiatal sportolók is, szervezett körülmények között.
Szerző: Privacsek András 2022. március 14., hétfő 16:47
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Akadémiánk, a VLA kiemelt feladatot kapott abban, hogy ezeknek a gyerekeknek szállást és ellátást biztosítson, akár helyben, akár – együttműködve más akadémiákkal, illetve szervezetekkel – az ország más részében - írja a kisvardafc.hu.

Már több mint négyszáz ilyen sportoló ellátásáról vagy elhelyezéséről gondoskodott a kisvárdai klub – a segítség természetesen szívből jön, egyben kötelességünknek is érezzük - olvasható a honlapon. Nemcsak Kárpátaljáról érkeznek gyerekek, hanem Ukrajna belső részeiből, Kijevből, Dnyetropetrovszkból vagy éppen Zaporizzsjából is. Volt olyan csoport, amely nyolcórás várakozás után indulhatott tovább, mert bombatámadás érte az útvonalat, amelyen haladtak. Tizenegy, a Dinamo Kijevtől érkezett futballista is az akadémia lakója ezekben a napokban, illetve egy 62 éves edző, aki már nem hadköteles.

Az akadémia által szállásadásban és teljes ellátásban részesített gyerekek közül több mint százan ott lehettek a vasárnapi Kisvárda Master Good–Gyirmót FC Győr NB I-es mérkőzésen, akik részesültek azokból az adományokból is, amelyet szurkolók gyűjtöttek össze, illetve a meccs előtt a gyirmótiak szállítottak Kisvárdára.

Átigazolások
ETO
Tóth Törökországban
Tóth Rajmund megérkezett Törökországba, hogy átessen az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálatokon.
Yaakobishvili Áron
Lezárult az ügy?
Fabrizio Romano értesülései szerint Yaakobishvili Áron aláírta szerződését az UD Almeríával, így a magyar kapus a Barcelona után a spanyol másodosztályban folytathatja pályafutását.
Kispest-Honvéd
Séllei távozik
A Kispest Honvéd FC bejelentette, hogy közös megegyezéssel távozik a klub ügyvezetői pozíciójából Séllei Árpád, helyét az akadémia igazgatója, dr. Bajúsz Endre veszi át.
Tovább az összes átigazoláshoz