A legnagyobb hiányposztra igazol az NB I meglepetéscsapata

A csakfoci.hu információi szerint Matheus Leoni, a bolgár élvonalbeli Arda Kardzhali balhátvédje Kisvárdán folytathatja pályafutását.
Csakfoci Admin 2021. január 5., kedd 8:41
A csakfoci.hu információi szerint Matheus Leoni, a bolgár élvonalbeli Arda Kardzhali balhátvédje Kisvárdán folytathatja pályafutását.
Szerző: Csakfoci Admin 2021. január 5., kedd 8:41

Két hét leforgása alatt négy távozóról számolt be az OTP Bank Liga 5. helyén telelő Kisvárda. Legutóbb, múlt héten szerdán a görög középpályás, Sztavrosz Cukalasz távozását jelentették be, aki értesüléseinknek megfelelően a ciprusi Nea Szalamiszhoz igazolt. Supka Attila, a szabolcsiak vezetőedzője a napokban a szon.hu-nak elmondta, melyik posztokon szeretnének erősíteni a téli átigazolási időszakban.

- Három-négy távozó helyett két-három érkezőt tervezünk, akik közül Karabelovval már szerződést kötöttünk. Szeretnénk még a támadósort erősíteni, szó van egy bal oldali védőről is. Azokat a posztokat kellene erősíteni, amikben hiányunk volt ősszel - fogalmazott a szakvezető.

A csakfoci.hu információi szerint a szóban forgó balhátvéd nem más, mint a brazil és olasz felmenőkkel is rendelkező Matheus Leoni (teljes nevén: Matheus Izidorio Leoni), aki nagy eséllyel Kisvárdán folytathatja pályafutását,

miután nem fogadta el a bolgár Arda Kardzhali szerződéshosszabbítási ajánlatát.

A 29 éves Leoni elsősorban bal oldali védőként bevethető, de képes játszani középhátvédként és balközéppályásként is. Pályafutása során többnyire hazája bajnokságában, Brazíliában játszott alacsonyabb osztályú csapatokban, majd 2016-ban a svájci Xamaxhoz került, innen pedig Bulgáriába igazolt. 2017-ben a Beroe Zagora szerződtette, ahonnan 2019-ben az Arda Kardzhalihoz vezetett az útja, ahol a most futó idényben 15 bajnokin 1 gólt szerzett és ugyanennyi asszisztot jegyzett.

Mint ismert, az elmúlt időszakban a Kisvárda Janisz Karabelovval és Ötvös Bencével erősítette meg keretét. Előbbi a bolgár első osztályú Szlavia Szófia, utóbbi a Nyíregyháza Spartacus játékosa volt.

Újra pörög az átigazolási rovatunk, ahol minden tény, hír, pletyka megtalálható a hazai piacról:

Olvastad már?
A Loki Kazahsztánból igazolhat jól ismert támadót - hazai átigazolási hírek
A csakfoci.hu legkedveltebb rovatában ismét az NB I, az NB II és légiósainkat érintő piaci híreket gyűjtjük egy csokorba Nektek. Cikkünk folyamatosan frissül. Nézz vissza naponta többször is!
Elolvasom
Átigazolások
NB I
Szerb kapus a célkeresztben
A szerb Radnbicki Nis 23 éves, lejáró szerződésű kapusa, Strahinja Manojlovic magyar, lengyel, ukrán és török klubok érdeklődését is felkeltette. (cagdaskocaeli.com.tr)
Légiósok
Lisztest eladják?
A német Eintracht Frankfurt a kölcsönben az FTC-nél szereplő Lisztes Krisztián eladásából is bevételt remélhet a nyáron. (Frankfurter Allgemeine)
Videoton
Murka is marad
A Vidi alapembere, Murka Benedek is meghosszabbította szerződését a klubbal.
Tovább az összes átigazoláshoz