EL: Van kispesti előny az első meccs után – videó

A Honvédnak több lehetősége is volt, hogy előnybe kerüljön az Európa Liga 2. körének első meccse után, aztán a hajrában a csereként beállt Baráth döntött.
Csakfoci Admin 2018. július 26., csütörtök 20:54
Szerző: Csakfoci Admin 2018. július 26., csütörtök 20:54

A luxemburgi csapat kezdett jobban, Gróf a meccs elején a jobb sarok elől mentett, aztán teljesen átvette az irányítást a Honvéd. Amely meg is szerezhette volna a vezetést: a 25. percben Holender került ziccerbe, de 10 méterről a kapusba lőtt, majd éles szögből az oldalhálóba lőtte a kipattanót. A félidő hajrájában Heffler beadását Batik lőtte el 8 méterről, mentett a kapus ez is nagy lehetőség volt, de nem született gól az első félidőben.

Fordulás után kevesebb helyzet adódott, a 66. perc hozta a legnagyobbat: Kamber 5 méterről a léc fölé bombázott egy kipattanót, nagy lehetőség volt.

Majdnem büntetett a Niedercorn: negyedórával a vége előtt Thill a felső kapufát találta el 22 méterről.

Úgy tűnt, hiába volt mezőnyfölényben végig a hazai együttes, a csatárhiánnyal küszködő Honvéd - amelyben Danilo sem léphetett pályára sérülés miatt - nem kerül előnybe az első meccs után, de nem így történt: 8 perccel a vége előtt a csereként beküldött Baráth egy szögletre jól érkezett és 5 méterről laposan a hálóba lőtt (1-0).

A visszavágóra így egygólos előnnyel utazik a magyar csapat. A továbbjutó az Ufa (orosz)–Domzale (szlovén) párharc győztesével találkozik a 3. selejtezőkörben, az első meccs 0-0-al zárult.

Európa Liga-selejtező, 2. kör, 1. mérkőzés

Honvéd-Progrés Niedercorn 1-0 (Baráth 82.)

Honvéd: Gróf – Batik, Kamber, Skvorc – Heffler T., Gazdag, Vadócz, Nagy G. (Pölöskei, 88.), Uzoma – Lukács D. (Cipf, 53.), Holender (Baráth, 74.)

Niedercorn: Flauss – Martins, Ferino, Hall, Gobron – Marques, Mutsch (Vogel, 79.), O.Thill – S. Thill, Francoise (Karapetyan, 69.) , De Almeida (Torres, 94.)

Összefoglaló

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.